Допоможіть будь ласка
Ответы
Ответ:
Перший рівень.
1) Просвітництво - це широка ідейна течія яка відображала антифеодальний, антиабсолютистський настрій освіченої частини населення у другій половині 17 - 18 століття. Представники цієї течії : вчені, філософи, письменники, вважали метою суспільства людське щастя, шлях до якого - переустрій суспільства відповідно до принципів , продиктованих розумом, були прихильниками теорії природного права.
Принципи просвітництва : прагнення його представників до перебудови всіх суспільних відносин на основі розуму, "вічної справедливості", рівності.
2) Соціально-економічні перетворення доби Просвітництва вплинули на духовний світ людей. Змінили їхні духовні запити та ідеали. Велике значення мало втілення нових суспільних ідей в літературі. Українське просвітництво виникало на основі гуманізму і Реформації попередньої культурної епохи, поступово виявляючи свої специфічні риси, серед яких - розмежування сфер впливу філософії та релігії, відхід від спекулятивного осмислення природи тощо. Одна із провідних ідей вітчизняного просвітництва – взаємозалежність суспільного прогресу і поширення освіти, пізніше яскраво виявилася ідея цінності людини, прагнення підняти самосвідомість і самоутвердження особистості.
Ода "До радості" з 1993 року гімн Європейського Союзу. Розкриває ідеї миру, взаєморозуміння, справедливості, любові до природи.
3) Твір "Мандри Гулівера" був створений як спосіб висміяти Англійську владу, безглузді війни та державні суперечки.
Другий рівень.
1) В добу просвітництва у літературі відбувався пошук нових сфер і способів відображення, який утвердив арсенал інших засобів, вбираючи фантастику , що мала донести до читача певну суспільно значущу ідею.
Такі твори почали з'являтися в Англії, Німеччині, (Франції) адже в цих країнах відчувався натиск влади на життя ,благополуччя народу, зміни були необхідні.
2) Композиція - це побудова художнього твору яка обумовлена його змістом, призначенням.
«Мандри Гулівера» - філософський сатирично спрямований роман Дж. Свіфта, разом з тим твір має яскраво виражені риси роману-подорожі пригодницького характеру. Ідейний задум написання свого твору сам автор визначив так : ”Головною метою кожного мандрівника має бути виховання розуму та доброчесності своїх співвітчизників за допомогою добрих і поганих прикладів із життя чужих країн„ .
3) Ода - ліричний віршований твір , прославляє природні явища, історичних осіб, події.
Третій рівень.
1) Роман ж«Мандри Гулівера " це пародія на англійську владу, має у собі різні засоби комічного.
Іронія - глузування над чимось, в даному випадку над монархією.
Сатири - критика чогось, когось, засудження дій вчинків.
2) В оді "до радості" є символи природи що характеризує єдність народу як усього живого
3) Настрій ліричного героя "Травневої пісні" радісний, піднесений.
Четвертий рівень.
1) Класицизм веймарський - напрям у німецькій класичній літературі просвітницької спрямованості 80-90-х XVIII ст. Представлений творчістю Й.-В.Гете, Ф.Шіллера, теоретичними працями И.Вінкельмана, В.Гумбольдта. К.в., що прийшов на зміну періоду "Бурі і натиску", руссоїстському культу чуттєвості, орієнтувався на антику як ідеал духовної та фізичної досконалості. Водночас К.в. не обтяжувався жорсткими естетичними нормативами," на відміну від французького класицизму, тяжів до жанрового розмаїття, масштабності образів, простоти композиції.
2) Трагедію Гете "Фауст" називають щоденником Просвітництва в Європі, том що його творчість була своєрідним підсумком століття Просвітництва. Трагедія "Фауст", яку поет створював понад шістдесят років, відбила рух не тільки наукових і філософських ідей, але і літературних напрямів. Перша частина написана під впливом ідей і здійснень Великої Французької революції, а останні сцени тоді, коли Європа зазнала падіння Наполеона