Предмет: Химия, автор: martasavchenko225

Унаслідок окиснення етаналю масою 22 г добули етанову кислоту масою 27 г. Обчисліть відносний вихід (%) кислоти.
Дуже терміново потрібно здати. Будь ласка даю всі бали що є

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C₂H₄O) = 22 г

m(CH₃COOH) = 27 г

Найти: η(CH₃COOH) - ?

Складемо УХР:

2C₂H₄O + O₂ = 2CH₃COOH

Знайдемо кількість речовини етаналю

n(C₂H₄O) = m(C₂H₄O) /M(C₂H₄O = 22/44 = 0,5 моль

З РХР бачимо, що n(C₂H₄O) : n(CH₃COOH) = 2 : 2 = 1 : 1, тоді

n(CH₃COOH) = n(C₂H₄O) = 0,5 моль

М(CH₃COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль

mтеор.(CH₃COOH) = n(CH₃COOH) * М(CH₃COOH) = 0,5 * 60 = 30 г

η(CH₃COOH) = mпрак.(CH₃COOH)/mтеор.(CH₃COOH) * 100% =

= 27/30 * 100% = 90 %

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: darigadariga465