дайте відповідь на питання: «як відбувався суд у старо¬давньому вавилоні»?
§ 1. якщо людина викриватиме людину і провини не доведе, то по¬зивача має бути забито.
§ 2. якщо людина викриватиме людину у чаклунстві й доведе, то та, яка звинувачувалася, піде до божої річки (тигру та євфрату) та плигне у воду. якщо її поглине божа річка, то позивач забере її майно. а якщо та божа річка залишить її живою, то натомість неї та, яка викривала у ча¬клунстві, має бути забита, а виправдана божою річкою забере її майно.
§ 5. якщо суддя розглядав судову справу й вже ствердив печаткою, а відтак сам бодай у чомусь переінакшив вирок, то суд мусить викрити того суддю, який переінакшив вирок. і всю суму того позову, за який було заплачено судові, він мусить заплатити у 12 разів більшу, а у приміщенні суду з його місця судді мусять його підвести, й по цьому він вже не може повертатися до суду, у якому працюють лише порядні судді.
§ 6. якщо людина щось богове (майно храму) або з палацу царя украде, її має бути забито, а також ту, яка наслідувала її приклад, також має бути забито.
§ 9. якщо від людини щось зникне, а вона схопить річ у руках іншої людини, а та, у чиїх руках має бути схоплена суперечлива річ, мовитиме: «а мені гендляр продав, і я маю свідків!», а господар зниклого мовитиме: „а я приведу своїх свідків!», то покупець може привести гендляра і свідків, які були при тому, коли купувалася річ. господар зниклої речі мусить при¬вести свідків, яким вона відома. судді розглянуть справу і ухвалять, а свідки, при яких була куплена річ, мусять під присягою довести, що їм відомо. тоді гендляр — злодій має бути забитий. господар зниклої речі отримує її з поверненням і має взяти відважене йому срібло із дому гендляра.
завдання
прочитавши уважно закони царя хаммурапі, напишіть невелику розповідь, в якій би містилася відповідь на наступні питання:
1. хто вирішував справи в суді?
2. як позивач доводив свою правоту в суді?
3. як визначалася вина людини в суді?
4. яке покарання найчастіше передбачалося в законах царя хаммурапі?
5. яку відповідальність ніс суддя за своє рішення?
6. які вимоги передбачалися щодо судді пожалуйста срочно нужно срочноо даю
25 балов плис
Ответы
**Розповідь про Суд у стародавньому Вавилоні за законами царя Хаммурапі:**
У великому місті Вавилоні, в епоху, коли правив цар Хаммурапі, судові справи були розглядані суворо та справедливо. Судити людей і вирішувати їхні справи було покладено на суддів, які мали високий авторитет у суспільстві.
Позивачі мали складну задачу довести свою правоту перед судом. Якщо хтось звинувачував іншу людину у чаклунстві, вирішення справи випадало на рішення великої божої річки, що тече між Тигром та Євфратом. Цей непередбачуваний суд визначав вину або невинність звинуваченої.
Покарання було жорстким за вчинення злочину, таким як крадіжка. Злодії, які крадли з божого храму або палацу царя, мали бути забиті, а також ті, хто наслідував їх приклад.
Судді несли велику відповідальність за свої рішення. Якщо суддя переінакшив вирок після того, як вже ствердив його печаткою, він сам ставав об'єктом судового провадження, під час якого йому доводилося заплатити значні суми.
Система суду вимагала від суддів порядності та справедливості, інакше вони ризикували втратити своє місце та зазнати значних фінансових втрат. Судді були віддані принципам справедливості, забезпечуючи, що правосуддя в Вавилоні було суворим та недвозначним.