Предмет: Химия, автор: liza99628

18. Укажіть число молекул води в одній формульній одиниці кристалогідрату, якщо під час прожарювання цього кристалогідрату масою 28,6 г було одержано натрій карбонат масою 10,6 г.​


dyexfnf: а скільки одержано води???

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na2CO3 *  nH2O) = 28,6 г

m(Na2CO3) = 10,6 г

Найти: nH2O - ?

Знайдемо молярну масу натрій карбонату:

М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль

Обчислимо масову частку натрій карбонатув даному зразку.

w((Na2CO3) = m(Na2CO3)/m(Na2CO3 *  nH2O) * 100% =

= 10,6/28,6 : 100% = 37,06%

Знайдемо масову частку води в кристалогідраті.

w (H2O) = 100 % - w (Na2CO3) = 100% - 37,06% = 62,94%

Вичислимо  кількість молекул води в кристалогідраті.

37,06 г (Na2CO3) - 62,94 г (H2O)

106 г (Na2CO3)      - х * 18 г H2O

18х = (106 * 62,94) : 37,06

18х = 180

х = 180 : 18

х = 10 число молекул води в одній формульній одиниці кристалогідрату

Формула кристалогідрату : Na2CO3 * 10H2O

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: mnmvideo21