Предмет: История, автор: romanuksolomia48

історична подорож Київ 10-11 століття від імені городянина срочно!!!;

даю 74 бала​ СРОЧНО РОМОЖІТЬ!!!

Ответы

Автор ответа: elizarnaumow550
0

Ответ:

На Урок для вчителя

5 клас. Історія України. Тема: "Розквіт Київської Русі".

Бібліотека Історія України 5 клас Розробки уроків

Про матеріал

розкрити провідну роль князів Володимира Великого і

Ярослава Мудрого в розбудові Київської держави, показати

значення запровадження Християнства в Руських землях,

ознайомити учнів з визначними пам'ятками історії та

культури Києва.

Перегляд файлу

5 клас. Історія України.

Тема: Розквіт Київської Русі.

Мета: навчальна: розкрити провідну роль князів Володимира Великого і

Ярослава Мудрого в розбудові Київської держави, показати

значення запровадження Християнства в Руських землях,

ознайомити учнів з визначними пам’ятками історії та

культури Києва.

розвиваюча: розвивати навички роботи в парах, вміти робити

порівняльний аналіз історичних осіб.

виховна: формування естетичних смаків учнів.

Тип уроку: інтерактивний.

Прийоми: «Естафета ідей»

Обладнання: Портрети князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого:

Карта «Київська Русь» , ілюстрації з зображеннями

Софіївського собору, Десятинної церкви, Золотих воріт,

12-15 невеликих аркушів, клейка смужка.

Література: Мисан В. Оповідання з історії України. –К:. Генеза, 1997 –

Оповідання 11-12

Конституція України. –Стаття 35. Текст літописної легенди

про хрещення Києва. Уривки з «Повісті минулих літ», і

свідченнями про пам’ятки архітектури.

Хід уроку:

Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

План вивчення нової теми:

Розбудова Київської держави за Володимира Великого і Ярослава Мудрого

Запровадження Християнства. Літописна легенда про Хрещення киян.

Розбудова столиці –міста Києва.

1. Під час розгляду 1-го запитання учитель пропонує вправу « Естафета ідей»

Клас ділиться на дві групи з розподіленням ролі між ними:

А) І - група(лівий ряд) –Літописці часів Володимира Великого.

Б) ІІ - група (середній ряд) –Кур’єри.

В) ІІІ - група(правий ряд) –літописці доби Ярослава Мудрого.

Завдання для груп: Уявіть, що ви –літописці і хотіли б залишити перелік корисних справ обох князів. Ваше завдання віднайти у тексті підручника факти, пов’язані з діяльністю князів.

Правила проведення «Естафети ідей»

Літописці І групи: працюють над оповіданням 11 підручника В. Мисана. ІІІ група над оповіданням 12.

Кожна пара учнів, які сидять за однією партою шукає матеріал для «свого літопису».

Учні з І парти записують тільки один факт.

Кур’єр прикріплює цей факт в одну із колонок. Перша колонка діяльність Володимира Великого; ІІ колонка –діяльність Ярослава Мудрого.

Учні другої парти записують свій аркуш не повторюючи попередників і передають кур’єрові.

Підсумок роботи: учитель зачитує факти, які пов’язані з правлінням князів ,записує на дошці важливі деталі.

Орієнтовний вигляд «Естафети ідей».

В.Великий(978-1015) Я. Мудрий(1010-1054)

Завершив об’єднання розбив печенігів у 1036р.

Руських збудував Софіївський Собор

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: krulia5530