Предмет: Физика, автор: DmitryConnoisseur1

i ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 Тема. Визначення центра мас плоскої фігури. Мета: ознайомитися з методами визначення центра мас (центра тяжіння); визначити центр мас пластини двома методами: експериментальним і геометричним. Обладнання: штатив із муфтою та лапкою, картон, ножиці, тонкий цвях, шило, гайка (або інший невеликий вантаж), нитка завдовжки 30-40 см, лінійка. ВКАЗIВКИ ДО РОБОТИ Підготовка до експерименту 1. Виріжте з картону плоску фігуру, яка має форму нерівнобічної трапеції (див. рис. 1). 2. У трьох кутах трапеції зробіть шилом отвори, діаметри яких трохи більші за діаметр цвяха. 3. Виготовте висок: до одного кінця нитки прив'яжіть гайку, на другому кінці зро- бiть петельку. Експеримент 1. Визначення центра мас експериментальним методом Рис. 1 116/272 1. Закріпіть цвях горизонтально в лапці штатива так, щоб гострий кі- нець цвяха був вільним; підвісьте на цвях картонну фігуру і висок. 2. Після того як коливання пластини та виска припиняться, олівцем поставте на картоні 2-3 точки вздовж нитки виска. 3. Зніміть пластину та проведіть через позначені точки пряму лінію. 4. Повторіть дії ще для двох отворів. Переконайтеся, що всі три прямі перетнулися в одній точці. Ця точка і є центром мас фігури. Експеримент 2. Визначення центра мас геометричним методом Зверніть увагу: фігуру для досліду беремо ту саму, ▶ а от побудови краще виконувати на її зворотному боці. 1. Розбийте фігуру на паралелограм і трикутник та знайдіть їх центри мас (точки 01 i O2 на рис. 2, а). Центр мас паралелограма розташований у точ- ці перетину його діагоналей, центр мас три- - в точці перетину його медіан. II F ТЯЖ a кутника 2. Розбийте фігуру на два трикутники та знайдіть їх центри мас (точки 03 i 04 на рис. 2, б). 3. Побудуйте відрізки 0102 i 0304. Точка їх пере- 6 тину і є центром мас фігури. 01 03 01 Рис. 2 0₂ Аналiз експерименту та його результатів Проаналізуйте експеримент і його результати. У висновку зазначте: 1) що ви визначали, якими методами; 2) який метод, на вашу думку, є універсальні- шим; 3) чи збіглися отримані результати; якщо ні, то в чому причина похибки. ​

Ответы

Автор ответа: Shanti17
32

Відповідь:

Як робити перший та другий експерименти показано на фото

Пояснення:

Висновок

1. Визначала центр мас плоскої фігури неріввнобічної трапеції двома способами експерементальним та геометричним. 2. Універсальним способом я вважаю експериментальний тому що завдяки ньому можна визначити центр мас любої плоскої фігури. 3) Так, результати збіглися. Причиною можливої помилки молго б бути не точна постановка точок та криво намальовані лінії.

Писала сама, тому постав будь ласка як кращу відповідь!

Приложения:

DmitryConnoisseur1: не нужно объяснение нужно решение
DmitryConnoisseur1: полную выполнена робота
osipovanadia171: кто-то сделал нормально? помогите
DmitryConnoisseur1: не понятно как делать
Shanti17: на фото все зроблено як написано у завданні. Перші три фотографії показують експеримент один. На першій фотографії показано схематично що повинно получитися, да другій показано як потрібно провести ліннію. Далі потрібно зробити таких два повтора і вже на третій фотографії показан результат. Це був перший експеримент.
Shanti17: Другий експеримент показан на останніх двох фотографіях. На четвертому малюнку я намагалася показати три етапи які потрібно зробити на той самій фігурі що і перший експеримент, тільки з іншої сторони. І вже на останній фотографії показан результат другого експерименту. Якщо ви не намагалися розібратися у завданні, а просто хотіли зробити заради оцінки, хоча б не ображайте тих людей які намагаються вам допомогти!
DmitryConnoisseur1: злелай сам этот эксперимент и то что у тебя выйдет запиши и скинь сюда результат
DmitryConnoisseur1: нам не нужно объяснение как эго делать
DmitryConnoisseur1: нам надо результат уже готовый
Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: vistorobskijanton
Предмет: Алгебра, автор: vladimirandreevova
Предмет: Физика, автор: mussinak