Предмет: Литература, автор: tkacenkoarina42

Скласти усний твір - роздум на тему "Які моральні питання порушено в біблійних переказах​

Ответы

Автор ответа: lorochka1010
0

Объяснение:

У біблійних переказах, невичерпному джерелі мудрості, вибудовані не лише історії, але й глибокі моральні роздуми, які залишають слід у серцях читачів. По-перше, питання моральності виражається через випробування віри та відданості, як у історії Авраама та його сина Ісака. Відданість вищому началу, навіть у найтяжчих моментах, стає ключовим елементом для розуміння морального виміру цих оповідань.

По-друге, біблійні перекази ставлять питання про справедливість та людську відповідальність, як це видно в розповідях про суди Божі та вирішення конфліктів. Чи має людина право на вибір свого шляху, якщо це суперечить волі вищого начала?

По-третє, моральне питання про прощення і милосердя актуалізується у переказах про прощення грішників та прихильність до тих, хто шукає покаяння. Це ставить під сумнів ідею справедливості лише через покарання.

В цілому, біблійні перекази висвітлюють моральні питання, які залишають читача в роздумах про сутність людського існування та взаємин з вищою силою.

Похожие вопросы
Предмет: Українська література, автор: fhejenrmrmegor
17:15 Самостійна робо... : Самостійна робота №8 В. Підпалий, В.Голобородько 1. Найрадіснішим спогадом про дитинство для В. Голобородька були спогади А про навчання в школі В про тепло рідної хати 2. Вільний вірш не має такої ознаки А внутрішнього ритму В співзвучного закінчення рядків 3. "Вечір, мов казка" зображується у вірші А "Теплі слова" В "З дитинства: дощ" 4. Пісня у вірші "Наша мова" символізує А популярність української пісні Б багатий словник нашої мови В безсмертя рідного слова Г протиставлення Пісні й Літопису. Б про посівання та колядування Г про батьків Б наближення до розмовної мови Г не ділиться на строфи Б "Тиха елегія" Г "Зимовий стюд" 3. У вірші "З дитинства: дощ" у рядках "хто напасеться, хто набігається, хто нахитається" використано А анафору Б метафору 6 . Для В. Голобородька теплими словами с А Дунай, коровай, казка В Дунай, коровай, змій В персоніфікацію Г епітет Б Дунай, весілля, змій Г Дунай, кохання, казка 7. Ідея бережливого ставлення до природи звучить у вірші А "Зимовий етюд" В "З дитинства: дощ" Б "Бачиш: між трав зелених" Г "Теплі слова" 8. Україна у вірші В. Підпалого "Зимовий етюд" не спить, бо А "вечір, як казка" В "заслухалась" Б "місто тікає на ніч в степи" Г "все насторожене" 9. На думку ліричного героя вірша В. Підмогильного "Бачиш: між трав зелених", "треба в житті любити" А "гаряче і багато" В лісн Б ластів'ят 10. У поезії "Зимовий етюд" у рядках "місто тікає на ніч в степи" використано Б порівняння А гіперболу В епітет 11. Рядки "Пташата немічні А "Наша мова" Г трави зелені Г персоніфікацію невміло ворушаться і живуть "з поезії Б"Теплі слова" В "Бачиш між зелених трав. 12. Установіть відповідність між поезіями Г "З дитинства: дощ" та наявними в них образами 1 зелений дощ 2 яструб-розбійник 3 змій 4 вечір А "Теплі слова" Б "Зимовий етюд" В "Наша мова" Г "Бачиш між трав зелених" Д "З дитинства: дощ"
Предмет: Українська мова, автор: rinkaaa4o