Предмет: Химия,
автор: ssanzhar01s
1. Na2SO4 натрий сульфатының молярлык массасын есептеңдер. Жауабы:M(Na2SO4) = 142 г/моль 2. Стаканға 1,5 моль кант сыяды. Стакандагы канттың молекула санын анықтаңдар. Жауабы:9,03*1023.
3. Көмірқышқыл газының а) 0,5 моль; ǝ) 2 моль зат мөлшерінде қанша атом оттек болатынын есептеңдер. Жауабы: 3,01 *1023, 12,04*1023.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
1. М(Na2SO4)=(2*23)+32+(4*16)=142г/моль
2. Авогадро саны N=6,02*10^23
молекула санын анықтау үшін зат мөлшерін авогадро тұрақтысына көбейтеміз
n*N=1,5*6,02*10^23=9,05*10^23
3. Дәл жоғарылағы есеп сияқты авогадро тұрақтысын зат мөлшеріне көбейтіп табасың
а) 0,5*6,02*10^23=3,01*10^23
ә) 2*6,02*10^23=12,04*10^23
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: dedinsajdik30
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: gulnurbalieva00
Предмет: География,
автор: sofiya2195757
Предмет: Литература,
автор: kostakrestyan
Предмет: Литература,
автор: Saithvj