5 фактів про Альфреду маргулу-шперберу
Ответы
Відповідь: 1. **Походження:** Альфред Маргулу-Шпербер народився 11 січня 1918 року в Чехословаччині.
2. **Літературна творчість:** Він був визнаним українським поетом, прозаїком та літературним критиком, вніс вагомий внесок у розвиток української літератури.
3. **Еміграція:** Після Другої світової війни емігрував до США, де продовжив свою літературну діяльність українською мовою.
4. **Теми та мотиви:** Творчість Маргулу-Шпербера охоплює широкий спектр тем, від філософських роздумів до роздумів про еміграційний досвід.
5. **Нагороди:** За своє творчий внесок, він був удостоєний численних літературних нагород, що підкреслюють його важливість у літературному світі.
Пояснення:
Объяснение:
1.Румунський поет Маргул-Шпербер народився 23 вересня 1898 року на Буковині (в м. Сторожинець Чернівецької області). Походив з асимільованої єврейської родини (тобто, за національністю був євреєм).
2.Навчався в Чернівецькій гімназії (німецькомовній).
3.Під час Першої світової війни Шпербери перебралися у Відень, уникаючи російської окупації, полону та антиєврейських погромів. У столиці Австрії Маргул-Шпербер зближується з робітничим рухом. У Відні він склав іспити на атестат зрілості й був відправлений як однорічний доброволець на Східний фронт. У цей час написав пацифістський цикл віршів “Болючий час”.
4.Протягом 1920-24 рр. здійснив подорожі до Франції та Америки.
5.Коли перебував у Парижі та Нью-Йорку, там навчався в університетах, після чого він повертається до Румунії і поступає тут в університет
6.Під час перебування в Нью-Йорку редагує часопис “Нью-Йоркська народна газета” – орган Компартії США.
7.Захворівши, у 1924 році письменник повертається до Чернівців, вивчає юриспруденцію та редагує газету “Черновіцер Моргенблат”.
8.. У 1933 році переселяється до міста Сучава (Південна Буковина).
9.До війни вийшли дві його збірки “Парабола ландшафту” (1934), “Таємниця і зречення” (1939).
10.У 1940 році через російську окупацію поет емігрував до Бухареста, де стає однією з головних фігур німецької літератури Румунії,
11.Паула Целана. Поезія Альфреда Маргула-Шпербера збагачується новими ідеями та образами. Він видає збірки: “Свідок часу” (1951 р.), “Перспектива і ретроспектива” (1955 р.), “Розплющеними очима” (1956 р.), “Діяння і мрії” (1959 р.), “Зоряні години кохання” (1963 р.), “З передісторії” (1964 р.), “Зачароване слово” (1969 р.) та інші
12.Також перекладає німецькою мовою поезії Міхая Емінеску, Тудора Аргезі, Алексанра Філіппіде, Міхая Бенюка, Марії Бануш.
13.У 1940р. емігрував у м. Бухарест. Там працював приватним учителем іноземних мов.
14.Після 1944 року він був редактором Бухарестського радіо, потім журналістом і незалежним автором.
15.У 1954 році був удостоєний Державної премії Румунії
16.Помер Альфред Маргул-Шпербер 3 січня 1967 року в Бухаресті.
ІНФОРМАЦІЮ БРАВ З БІОГРАФІЇ ПОЕТА.