твір на тему пригода в основному лісі
Ответы
Ответ:
Зрештою канікули! Місцем відпочинку ми вибрали найближчий заміський ліс це добре, що він знаходиться недалеко і дістатися туди можна, проїхавши сорок хвилин на приміському автобусі. З собою беремо тільки найнеобхідніше: компас і карту, посуд казанок, каструлю та відро, а також кухлі, ложки та складаний ніж, воду та продукти.
Жарко. Небо безхмарне. Чудовий літній день! Над головою привітно шелестять гілками берези, тремтять листям осики. А лісові дзвіночки, фіалки! Скільки навколо красивих квітів, незнайомих рослин та дерев, але ми не забуваємо основного закону туриста: все живе на нашому шляху має залишитися недоторканим. Милуємося і захоплюємося красою, що нас оточує. Адже більшість людей не вміє по-справжньому відчувати природу, розуміти її життя, її мову. Без такого вміння деякі туристи дуже своєрідно демонструють свою любов до природи; калічать, руйнують її, і, потрапляючи до лісу, навіть у заповідний, вважають за можливе обов'язково щось зірвати, зламати, відщипнути. Але природа за любов до себе платить сторицею, а за наругу мститься. Тому квіти, листя, суки, коріння ми збираємо лише для гербарію та для художніх композицій.
Дуже цікаво спостерігати за лісовими жителями – птахами та тваринами. Незнаючому людині здається, що у лісі всі птахи співають однаково, безтурботно і без замовчування. Але насправді у них, як і в інших тварин, існує безліч способів спілкування: інформаційний, імітуючий, кличе, захисний. Ось самець голосно заявляє про свої права на цю територію. Або кличе подругу. А може, запрошує на обід. Гуляючи лісом, можна вивчити звички, особливості життя звірів, птахів, комах, рослин, виховати в собі терпіння, наполегливість та кмітливість. А якщо ще взяти з собою фотоапарат, ніколи не повернешся додому з порожніми руками – стільки навколо цікавих та незвичайних моментів, які дуже хочеться сфотографувати! Звичайно ж, краще йти в лісове зелене царство не за здобиччю, а за красою, натхненням та секретами природи.
Але ось, нарешті, видно лісове узлісся. Нал: загін вирішив зробити привал. Скинуто на землю рюкзаки, кинуто похідні палиці, знято панамки, які тут, у тіні, не потрібні. Поки хлопчики вміло розводять багаття, дівчата-кухарі починають шукати трави для заварювання чаю, варити кашу та пекти картоплю. Адже всі знають, що жоден похід не обходиться без печеної в золі картоплі та каші з казанка, немає нічого смачнішого на світі, ніж ароматний трав'яний чай, що пахне багаттям та димом!