Предмет: История,
автор: iratof222
4. Оберіть правильні твердження серед наведених нижче (2 пункти)
Норми звичаєвого права не мали суттєвого впливу на українське суспільство через наявність власних усталених писаних законів ще за часів Київської Русі (Руська правда)
Норми звичаєвого права не мали суттєвого впливу на українське суспільство через недовіру самого населення до неписаних законів
Норми звичаєвого права мали суттєвий вплив на українське суспільство через значні періоди бездержавності і панування писаних законів, створених іншими народами
Норми звичаєвого права мали суттєвий вплив на українське суспільство через вплив традицій та значний досвід самоорганізації, особливо яскраво це проявлялося в козацьку добу
5. Оберіть невірне твердження, щоо української культури
Українська культура завжди мала модерний, сучасний характер через активну підтримку державної влади
Традиціоналізм української культури означає тісний звязок у ній минулого та сучасності
Земля – один із ключових архетипів та лейтмотивів української культури
Базовим елементом української культурип є ліризм та романтизм
6. Оберіть держави, в складі яких в різні історичні періоди перебували українські землі
Австрійська імперія
Болгарія
Угорщина
Іспанія
7. Оберіть правильня твердження (2 пункти)
Етногенез українців більшість науковців повязують із розселенням на українській території трипільської та середньостогівської археологічної культури
Поняття політичної нації сьогодні повністю тотожне поняттям етнос, національність, раса
Характерною рисою суспільно-політичної активності українців є вміння саморганізовуватися
Етногенез української нації , на думку М.Грушевського, повязаний із розселенням племен антів
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
4. Оберіть правильні твердження серед наведених нижче (2 пункти):
Обидва ці твердження є правильними.
- Норми звичаєвого права мали суттєвий вплив на українське суспільство через значні періоди бездержавності і панування писаних законів, створених іншими народами . Україна в історичному контексті пережила багато періодів, коли вона не мала власної державності і підпорядковувалася іншим правовим системам. У таких періодах норми звичаєвого права відіграли важливу роль у регулюванні суспільних відносин.
- Норми звичаєвого права мали суттєвий вплив на українське суспільство через вплив традицій та значний досвід самоорганізації, особливо яскраво це проявлялося в козацьку добу. Козацька доба в Україні була періодом, коли норми звичаєвого права мали велике значення. Козаки мали свої власні правила та традиції, які впливали на організацію та функціонування козацького суспільства.
5. Оберіть невірне твердження щодо української культури:
- Невірне твердження: Українська культура завжди мала модерний, сучасний характер через активну підтримку державної влади.
6. Оберіть держави, в складі яких в різні історичні періоди перебували українські землі:
- Австрійська імперія: Українські землі, зокрема Галичина та Буковина, були в складі Австрійської імперії протягом XVIII-XIX століть. Під владою Австрійської імперії українські землі отримали певну автономію та розвиток культури.
- Болгарія: Українські землі, зокрема Північна Буковина, були в складі Болгарії протягом періоду між світовими війнами. Після Першої світової війни, Буковина була передана Румунії, але після Другої світової війни повернулася до складу СРСР.
- Угорщина: Українські землі, зокрема Закарпаття, були в складі Угорщини протягом різних історичних періодів. Наприклад, угорське королівство охоплювало Закарпаття у середньовіччі, а пізніше, у 20-му столітті, Закарпаття було в складі Угорської Республіки та Угорського королівства.
7. Оберіть правильня твердження (2 пункти)
- Етногенез українців більшість науковців пов'язують із розселенням на українській території трипільської та середньостогівської археологічної культури.
- Характерною рисою суспільно-політичної активності українців є вміння саморганізовуватися.
iratof222:
велике дякую
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: olkafasolkaa
Предмет: Окружающий мир,
автор: adilyayu87
Предмет: Химия,
автор: anastasia162768
Предмет: Биология,
автор: zelvich83
Предмет: Биология,
автор: derker97