6) 67,2 л (к.ж,) көлемдегі сутек молекуласының саны: A) 16,06×10²³ B)18,06×10²³ С)6,02×10²³ D)3,01×10²³ E) 12,04×10²³ көмектесіңдерші
Ответы
Відповідь:Конвертація між кількістю молекул і об'ємом газу може бути виконана за допомогою ідеального газового закону та числа Авогадро.
�
�
=
�
�
�
PV=nRT
де:
�
P - тиск газу,
�
V - об'єм газу,
�
n - кількість молекул газу,
�
R - універсальна газова стала,
�
T - температура газу у Кельвінах.
Ми можемо використати числове значення універсальної газової сталої
�
R та перетворити об'єм газу в кількість молекул.
�
=
�
�
�
�
n=
RT
PV
У вашому випадку:
�
=
67.2
л
⋅
(
1
атмосфера
)
0.0821
л
⋅
атм
/
моль
⋅
273
К
n=
0.0821л⋅атм/моль⋅273К
67.2л⋅(1атмосфера)
Обчислімо це:
�
≈
67.2
22.39613
≈
3.0
моль
n≈
22.39613
67.2
≈3.0моль
Ось кількість молекул:
Кількість молекул
=
�
⋅
�
�
Кількість молекул=n⋅N
A
де
�
�
N
A
- число Авогадро (
6.02
×
1
0
23
6.02×10
23
молекул/моль).
Кількість молекул
≈
3.0
моль
⋅
(
6.02
×
1
0
23
молекул/моль
)
Кількість молекул≈3.0моль⋅(6.02×10
23
молекул/моль)
Кількість молекул
≈
18.06
×
1
0
23
Кількість молекул≈18.06×10
23
Таким чином, правильна відповідь - B)
18.06
×
1
0
23
18.06×10
23
молекул.
Пояснення: