1. На кальцій оксид масою 2,8г подіяли
розчином нітратної кислоти до повного
розчинення. Обчисліть масу й кількість речо-
вини утвореної середньої солі.
2. Алюміній кількістю речовини 0,6 моль
повністю прореагував із розчином сульфатної
кислоти. Обчисліть масу солі й об'єм газу(н. у.),
що виділився під час реакції.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CaO) = 2,8г
Найти: m(Ca(NO₃)₂)-? n(Ca(NO₃)₂) - ?
Складемо РХР:
2,8 г х г
CaO + 2HNO₃ = Ca(NO₃)₂ + H₂O
n = 1 моль n = 1 моль
M = 56 г/моль M = 164 г/моль
m = 56 г m = 164 г
m(Ca(NO₃)₂) = 2,8 * 164 : 56 = 8,2 г
Знайдемо кількість речовини CaO
n(CaO) = m(CaO)/М(CaO) = 2,8/56 = 0,05 моль
З РХР бачимо, що n(CaO) : n(Ca(NO₃)₂) = 1 : 1 , тобто
n(Ca(NO₃)₂) = n(CaO) = 0,05 моль
2)
Дано:
n(Al) = 0,6 моль
Найти: m(Al₂(SO₄)₃)- ? V(H₂) - ?
Складемо РХР:
0,6 моль х г
2Al + 3H₂SO₄ = Al₂(SO₄)₃ + 3H₂↑
n = 2 моль n = 1 моль
n(Al₂(SO₄)₃) = 0,6 * 1 : 2 = 0,3 моль
(M(Al₂(SO₄)₃) = 2 * 27 + 3 * 32 + 12 * 16 = 342 г/моль
m(Al₂(SO₄)₃) = n(Al₂(SO₄)₃) * М(Al₂(SO₄)₃) = 0,3 * 342 = 102,6 г
n(Al) : n(H₂) = 2 : 3 , тобто n(H₂) = 3/2n(Al) = 1,5 * 0,6 = 0,9 моль
V(H₂) = n(H₂) * Vm = 0,9 * 22,4 = 20,16 л