Предмет: Физика, автор: Riped

Бак з об’ємом 0,025 м
3 містить 0,084 кг азоту (N2), манометр показує тиск
3,17 атм. Знайти температуру газу за шкалою Цельсію.

Ответы

Автор ответа: borodimiiru
0

Об'єм посудини дорівнює:

V = m / ρ = 0,084 / 1,25 = 0,068 м³

Тиск газу дорівнює:

P = 3,17 атм = 3,17 × 101325 Па

Кількість речовини азоту дорівнює:

n = m / M = 0,084 / 28 = 0,003 кг/моль

За законом Бойля-Маріотта:

P1V1 = P2V2

3,17 × 0,068 = T × 0,003

T = 3,17 × 0,068 / 0,003 = 72,2 °C

Відповідь: температура газу дорівнює 72,2 °C.

Альтернативне рішення:

За законом Гей-Люссака:

V1T1 = V2T2

0,068 × 273,15 = 0,003 × T2

T2 = 0,068 × 273,15 / 0,003 = 72,2 °C

Відповідь: температура газу дорівнює 72,2 °C.

Похожие вопросы