Визначити хімічну формулу манган оксиду, якщо він містить 63,2% Мангану і 36,8% Оксигену, якщо відносна молекулярна маса сполуки 87.
Допоможіть будь ласка!
Ответы
Відповідь:
Нехай хімічна формула манган оксиду має вигляд MnX, де X - символ елемента Оксигену.
Відповідно до умови задачі, масова частка Мангану в цій сполуці становить 63,2%, а масова частка Оксигену - 36,8%. Це означає, що в 100 г сполуки міститься 63,2 г Мангану і 36,8 г Оксигену.
Кількість атомів Мангану в 100 г сполуки можна обчислити за формулою:
n(Mn) = m(Mn) / M(Mn)
де:
n(Mn) - кількість атомів Мангану;
m(Mn) - маса Мангану в сполуці, г;
M(Mn) - молярна маса Мангану, г/моль.
n(Mn) = 63,2 г / 54,938 г/моль = 1,14 моль
Кількість атомів Оксигену в 100 г сполуки можна обчислити за формулою:
n(O) = m(O) / M(O)
де:
n(O) - кількість атомів Оксигену;
m(O) - маса Оксигену в сполуці, г;
M(O) - молярна маса Оксигену, г/моль.
n(O) = 36,8 г / 16 г/моль = 2,24 моль
Співвідношення кількості атомів Мангану і Оксигену в 100 г сполуки дорівнює співвідношенням їхніх молярних мас:
n(Mn) / n(O) = M(Mn) / M(O)
1,14 моль / 2,24 моль = 54,938 г/моль / 16 г/моль
1,14 / 2,24 = 3,375 / 6
n(Mn) / n(O) = 1 / 2
Це означає, що в молекулі манган оксиду на один атом Мангану припадає два атоми Оксигену. Отже, хімічна формула манган оксиду - MnO2.
Відповідь: MnO2
Пояснення: