Предмет: Другие предметы, автор: elevenec05

Використовуючи Конституцію України дати відповіді на наступні питання:
1. Конституційно-правовий статус Президента України
2. Хто може бути обраний на посаду Президента України
3. Які обмеження існують щодо діяльності Президента України
4. Як обирається Президент України
5. Як здійснюється вступ на пост

Ответы

Автор ответа: nesichka2016
1

Відповідь:

1.Згідно з Конституцією України, Президент є главою держави і забезпечує функціонування окремих гілок влади, зокрема виконувальної. Він обирається народом на загальних виборах шляхом прямого голосування на п'ять років. Президент має право розпускати Верховну Раду України і призначати передчасні вибори до парламенту. Крім того, Президент представляє Україну в міжнародних відносинах, призначає та звільняє керівників дипломатичних представництв України за кордоном, очолює Національну оборону та є головнокомандуючим Збройних Сил України. Він також підписує закони, прийняті Верховною Радою, може витягнути вето на окремі закони і мати право на ініціативу щодо прийняття законів.

Конституційно-правовий статус Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України є виконавчим органом влади України. Згідно з Конституцією, Кабінет Міністрів складається з Прем'єр-міністра і міністрів, які очолюють різні відомства та міністерства. Кабінет Міністрів виконує політику держави, здійснює виконавчу владу, забезпечує виконання законів та розпоряджень Президента України. Крім того, Кабінет Міністрів розробляє проекти законів та програми діяльності уряду, визначає пріоритети розвитку країни. Прем'єр-міністр та міністри призначаються Президентом на підставі рішення Верховної Ради України.

Конституційно-правовий статус Верховної Ради України

Верховна Рада України є законодавчим органом влади України. Вона представляє народ і здійснює законодавчу владу. Згідно з Конституцією, Верховна Рада обирається народом на загальних виборах на строк п'ять років. Вона має право приймати закони, зміни до Конституції, контролювати діяльність уряду і президента, формувати парламентські комітети, брати участь у формуванні зовнішньої політики України, визначати основні принципи внутрішньої та зовнішньої політики, ініціювати проведення референдумів та багато іншого.

2.Згідно з Конституцією України, на посаду Президента України може бути обраний громадянин України, який досяг 35-річного віку, має право голосу, перебуває на території України протягом останніх десяти років перед днем виборів та володіє виключно громадянством України.

3.Згідно з Конституцією України, діяльність Президента України обмежується наступними обставинами:

1. Обмеження терміну президентства: Згідно зі статтею 103 Конституції, Президент України обирається на строк п’ять років і може бути обраний лише на два терміни підряд. Після закінчення двох термінів, Президент не може бути обраний на третій термін.

2. Обмеження за віком: Згідно зі статтею 103 Конституції, кандидату на посаду Президента вимоги повинні бути виконані на день проведення виборів, серед яких вимога до віку кандидата - не менше 35 років.

3. Відсутність можливості одержувати інші державні посади та провадити підприємницьку діяльність: Згідно зі статтею 106 Конституції, президент не може займати жодну іншу державну чи громадську посаду, не може бути членом політичної партії та не може здійснювати підприємницьку діяльність.

4. Самеобмеження при прийнятті рішень: Згідно зі статтею 105 Конституції, Президент повинен дотримуватися Конституції та законів України. Він має право видавати укази і розпорядження, але вони не можуть суперечити законам.

5. Відповідальність перед Верховною Радою та можливість імпічменту: Згідно зі статтею 111 Конституції, Президент може бути позбавлений влади шляхом імпічменту у разі вчинення протиправних дій. Для цього Верховна Рада має створити спеціальну слідчу комісію та звернутися до Конституційного Суду з питання про імпічмент Президента. Конституційний Суд за наявності підстав може прийняти рішення про імпічмент.

4.Згідно зі статтею 103 Конституції України, Президент України обирається народом на підставі загального, рівного і безпосереднього виборчого права шляхом таємного голосування. Вибори Президента України проводяться за пропорційною системою в два тури. У разі, якщо жоден з кандидатів не набирає більше половини голосів від виборців, то проводиться другий тур голосування між двома кандидатами з найбільшою кількістю голосів. Претендент, який отримав більше голосів у другому турі, вважається обраним Президентом України.

5.Згідно зі статтею 104 Конституції України, Президент України вступає на пост після прийняття присяги Головою Верховної Ради України. Обраний кандидат виступає перед Верховною Радою з присягою і після її прийняття офіційно стає Президентом України.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: krasotkadasa421