Предмет: Физика,
автор: zarasbekovazazmin
2. Нерсе ылдамдыгын 10 м/сдан 40 м/сга чейин арттырып, 6 м/с² ылдамданууга канча убакыт ичинде ээ болот?
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V₁ = 10 м/с
V₂ = 40м/с
a = 0,6 м/с²
Найти: t-?
а = (V₂ - V₁)/t отсюда t = (V₂ - V₁)/а = (40 - 10)/0,6 = 50 с
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: valeriakuleshiva21
Предмет: Химия,
автор: iryna213
Предмет: Математика,
автор: kovalluka666
Предмет: Биология,
автор: diasnaimanbaev50
Предмет: История,
автор: Аноним