Помогите пж СРОЧНОООО
1.Чи може гусениця уникнути перетворення на метелика?
2.Чи можуть діти уникнути процесу дорослішання?
3.Чи завжди вони з радістю сприймають зміни, що відбуваються у підлітковому віці?
4.Що може їх лякати?
Ответы
Объяснение:
1 так
2 ні
3 ні
4
Підлітки змінюються не тільки фізіологічно, й психологічно. "Хлопці та дівчата проявляють більше зацікавленості у стосунках між собою, адже їхнє тіло змінюється для виконання репродуктивних завдань. На тлі гормональних зсувів, а також нестабільного дозрівання психіки, підлітки можуть ставати агресивнішими чи навпаки сором’язливішими, в їхньому життєвому світі з’являється екзистенційна проблематика. Насамперед, теми смерті й самотності. З такими непростими темами вони справляються по-різному", - каже спеціалістка.
Крім того, це період максималізму. Підлітки усе переживають яскраво та глибоко: якщо це хвилювання - то до депресії, якщо кохання - то до найбільшої прихильності тощо. Крім того, дівчата і хлопці стають критичніше ставитися до навколишніх та до самих себе.
"Це проявляється у тому, що вони можуть заперечувати обмеження та правила. Підлітки тестують свої здатності, випробовують себе на міцність, придатність для світу дорослих (досить часті спроби вживати алкоголь, палити, вживати наркотичні засоби). Хтось занурюється у віртуальні світи книг чи ігор, аутизується, щоб не переживати страх виключення з групи. Або навпаки підлітки гуртуються. Часто в таких групах виникають критерії, за якими вони оцінюють своїх та не-своїх, вимірюють рівень "крутості". Звідси, наприклад, тенденції до булінгу. Оцінювання з боку референтних груп взагалі набуває великого значення для підлітків, адже формується ідентичність і постійне коригування образу