Предмет: История, автор: nastenka18061

Скласти оповідання про один день із життя селянина (8 речень) ДАЮ 15 БАЛОВ ​

Ответы

Автор ответа: 711ebobo
0

Ответ:

День з життя селянина я можу лише уявити з книг, фільмів і трохи за літом на дачі. Звичайно, ми не селяни, а на дачі просто відпочиваємо. Ми не садимо картоплю, не прополюємо морква, урожай не збираємо… Мама садить квіти, є кілька кущів смородини. Люблю збирати ягоди!

Думаю, що день з життя селянина починається рано – прямо на світанку сонця. Ці люди близькі природі, вони знають, коли і що садити, збирати… Вони вміють за прикметами передбачати погоду краще, ніж в новинах.

Отже, постало селянин, наприклад, Петро зі світанком. Випив води і за справу. В першу чергу, думаю, потрібно розбудити дружину, щоб вона теж працювала, а діти можуть ще поспати – в школу-то їм не потрібно!

Дружина доїть корову, у тієї молоко за ніч накопичилося якраз. Петро снідає перед робочим днем. Думаю, що він може з’їсти кисле молоко з зерном, як йогурт з мюслі. Випивши парного молока, йде Петро корову випускати. Сам він не відводить її на поле, а здає пастуху.

Той збирає корів зі всього села і (за помірну плату) вигулює їх цілий день. Поки корови немає, Петро чистить її хлів, стелить нову підстилку. Напевно, є і поросята, і кури – всіх потрібно перевірити (як вони ніч пережили – не потягли кого вовки), погодувати.

Поки сонце ще не встало – не дуже жарко, він починає працювати в городі – тут прополоти, там прорідити. Справа завжди знайдеться! Після можна поснідати ще раз – з дітьми вже. Напевно дружина вже кашу зварила на свіжому молоці.

Після, поки влітку жарко, можна і сієсту влаштувати. Обід обов’язково потрібен. Якщо хто в родині грамотний, то можна книги почитати. «Домострой», наприклад. Можна подрімати трохи.

Після обіду, коли сонце вже на спад пішло. Знову щось в городі вдіяти, подумати, що кому продати, особливо якщо завтра базарний день. Можна дружині допомогти по дому.

Знову потрібно годувати живність. Мало не забув про собаку! Звичайно, у селянина є дворовий собака. А ще кінь. Раптом доведеться їхати до когось, домовлятися про щось.

Після вечері можна щось помайструвати, насіння полузати, на баяні пограти. Перед сном обов’язково скупатися (якщо взимку, то в баню), помолитися. Лягти рано потрібно, завтра знову вставати рано.

Звичайно, багато чого повторюється в цей день. Що поробиш, якщо ті ж домашні тварини потребують, щоб їх годували кілька разів в день. І, впевнений, весь час знаходиться робота: в городі, вдома … День сповнений турбот! Зате, на природі і в праці.

Варіант 2

Життя селянина сильно відрізняється від життя міського жителя. Селян займається фізичною працею і доводиться за один день виконувати йому багато роботи.

Ранок селянина починається о четвертій годині ранку. Насамперед потрібно погодувати худобу. Гуси, кури, качки, свині і індики – це мала кількість тварин, які можуть жити в селянському дворі. Необхідно приготувати корм, зварити кашу для собаки і свиней.

Після годування тварин необхідно самому розпочинати сніданок і почати займатися сільськогосподарськими справами.

Сніданок селянина скромний. Це може бути каша з овочевим салатом, шматком сала і компотом з пляшками. Поснідати необхідно щільно, адже цілий день доведеться продуктивно працювати.

Після сніданку необхідно йти в поле. В поле багато роботи. Необхідно прополювати овочі, поливати посаджені рослини, доглядати за ними.

Робота в полі дуже важка і виснажлива. Вставати доводиться дуже рано, щоб спекотне сонце не палило сильно і вдавалося зробити основну частину роботи до обіду.

Коли настає обід, селянин може відправитися додому або перекусити прямо в поле в тіні старого дерева. Все буде залежати від його місця розташування і завантаженістю роботою. Якщо селянин обідає в поле, то він буде, їсти хліб, цибуля, сало, і пити квас. Якщо відправитися додому, то буде обідати борщем, супом або щами.

Після обіду потрібно знову погодувати худобу, прибрати в хліві, вичистити у свиней. Це якщо селянин будинку. Якщо він в поле, то тривають польові роботи.

Після польових робіт потрібно робити запаси для годування тварин, тобто косити сіно. Косити сіно важко, для цього потрібно вміти управлятися косою, а також потрібно мати велику силу. Сіно коситься, після цього воно буде просихати і його потрібно буде зібрати в стіг, або переносити в сарай.

Увечері селянин займається домашніми справами. Має бути прибирання в будинку, догляд за домашніми тваринами, прання і готування.

Перед сном селяни збираються за столом, обговорюють план робіт на наступний день, п’ють узвар і готуються до завтрашнього дня. Спати доводиться лягати досить рано, адже вставати доведеться на світанку, щоб встигнути зробити всі справи.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: panikovsjayat