Підготуватися до написання контрольного твору за такими темами на вибір:
1. Тема щастя у творах Г. Сковороди.
2. Чи актуальниий Сковорода зі своїми творами у наш час?
3. Чого навчають нас байки Сковороди?
4. Чи знайшов гармонію із собою та природою Сковорода у своїй збірці "Сад божественних пісень"?
Обсяг 2,5-3 сторінки. На базі вивчених творів Г. Сковороди.
Ответы
Відповідь:3 Чого навчають нас байки Сковороди?
Пояснення:Спадщина Сковороди дуже різноманітна. Він залишив нащадкам, тобто і нам в тому числі, прекрасні ліричні вірші та романси, глибину змісту яких не досліджено вповні й досі, афоризми, які не втрачають і ніколи не втратять своєї актуальності... Усі ці твори мають надзвичайну художню і змістову цінність, та не менш мені подобаються байки Григорія Сковороди.
До того, як в Україні розпочав свою діяльність Григорій Сковорода, байки ще до ладу не існувало. Маю на увазі, що окремого жанру як такого не було, хоча у світовій літературі ми знаємо байки Езопа, Сааді та інших. Проте прекрасні твори закордонних байкарів не були повністю придатні для українського читача з багатьох причин. По-перше, байка — твір алегоричний, тож алегорія має бути зрозумілою читачеві. Якщо уявити собі, що існує певний код, ключ, за яким читач розшифровує закладений у творі підтекст, то для байок таким ключем є, безумовно, народний характер, особливий тип мислення. Крім того, одні й ті самі тварини (а в байках, як ми пам'ятаємо, замість людей діють тварини, які й уособлюють людські риси) в різних культурах могли позначати різне.
Мені дуже подобається байка Г. Сковороди "Голова і Тулуб". У ній письменник порівнює людей, які вихваляються зовнішнім, та тих, хто збагнув неоціненність та важливість внутрішнього світу людини.