Предмет: Химия, автор: erloyer

ПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!! 71. Знайдіть хімічну формулу алкіну: а) молярна маса якого 68 г/моль (усно); в) при спалюванні 0,1 моль якого утворюється 0,5 моль вугле- б) у якому масова частка Карбону становить 88,2 %; кислого газу (усно).​

Ответы

Автор ответа: yummikor
0

Ответ:

а) Якщо молярна маса алкіну дорівнює 68 г/моль, і враховуючи, що алкін складається лише з вуглецю і водню, можемо припустити, що маса вуглецю дорівнює 68 г/моль. Оскільки маса атома вуглецю близько 12 г/моль, можемо припустити, що у молекулі алкіну 2 атоми вуглецю.

Отже, хімічна формула алкіну: C₂H₄.

в) Спалюванням алкіну утворюється CO₂ і H₂O. З рівняння реакції видно, що коефіцієнти стохіометрії для CO₂ і H₂O дорівнюють 2.

Отже, хімічна формула алкіну: C₂H₄.

с) Якщо масова частка вуглецю в алкіні становить 88,2%, то масова частка водню буде 100% - 88,2% = 11,8%. Припустимо, що у нас є 100 г сполуки.

Маса вуглецю = 88,2 г, маса водню = 11,8 г.

Масові співвідношення вуглецю до водню буде 88,2 / 12 ≈ 7,35, або приблизно 7.

Отже, хімічна формула алкіну: C₇H₁₄.

Объяснение:

ось

Похожие вопросы