Предмет: Экономика,
автор: Juliauejx
У звітному періоді частка змінних витрат однопродуктового підприємства дорівнювала 70 %. Передбачається, що у плановому періоді обсяг виробництва збільшиться на 20 %, а змінні витрати для одиниці продукції внаслідок зростання цін на сировину та матеріали збільшаться на 5 %. Тоді частка постійних витрат (у %) підприємства у плановому періоді набуде значення, яке належить проміжку:
Ответы
Автор ответа:
1
Розв'язання
- Нехай у звітному періоді обсяг виробництва становив х одиниць, а змінні витрати на одиницю продукції дорівнювали у грн. Тоді загальні змінні витрати становили 70 % від сукупних витрат, тобто 0,7 * х * у = 0,7хu грн. Загальні постійні витрати становили 30 % від сукупних витрат, тобто 0,3 * х * у = 0,3хu грн.
- У плановому періоді обсяг виробництва становитиме 1,2х одиниць, а змінні витрати на одиницю продукції становитимуть 1,05у грн. Тоді загальні змінні витрати становитимуть 1,2х * 1,05у = 1,26хu грн. Загальні постійні витрати залишаться незмінними, тобто становитимуть 0,3ху грн.
Отже, частка постійних витрат у плановому періоді становитиме
- 0,3хu / (1,26хu) = 0,24
- тобто близько 24 %.
Відповідь: від 23 до 25 %.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: petia25lavrenyk
Предмет: История,
автор: Ggggigvcdiiipp
Предмет: Биология,
автор: arseniivasylishyn6
Предмет: Геометрия,
автор: ruetvarb
Предмет: Биология,
автор: somkinairina549