Предмет: Экономика,
автор: yulia20031001
Задача 2. Підприємство передбачає укласти договір факторингу продаж дебіторську заборгованість 300 тис. грн. Банк залишає резерв 17% від дебіторської заборгованості, що купується, на випадок можливих ризиків неплатежів дебіторів. Комісійні встановлені на рівні 2% від дебіторської заборгованості, що купується. Відсотки дорівнюють 16% від дебіторської заборгованості, зменшеної на суму резерву та комісійних. Визначити реальну ставку факторингу і зробити вибір взяти кредит під 21% річних, або продати рахунок-фактуру (факторингова операція).
Ответы
Автор ответа:
1
Розрахунок реальної ставки факторингу
Реальна ставка факторингу визначається як сума відсотків, комісійних та резерву, виражена у відсотках від загальної суми дебіторської заборгованості:
- R = (R + K + R) / D
де:
- R - реальна ставка факторингу, %
- R - відсотки, %
- K - комісійні, %
- R - резерв, %
- D - дебіторська заборгованість, грн
У нашому випадку:
- R = 16%
- K = 2%
- R = 17%
- D = 300 тис. грн
Тоді:
- R = (16 + 2 + 17) / 300
- R = 19/300
- R = 0,0633
- R = 6,33%
Отже, реальна ставка факторингу становить 6,33% річних.
Вибір між кредитом і факторинговою операцією
- Кредит під 21% річних є більш дорогим, ніж факторингова операція під 6,33% річних. Тому підприємству вигідно продати рахунок-фактуру банку.
- Однак, слід враховувати, що при факторинговій операції підприємство втрачає контроль над дебіторською заборгованістю. Банк, який купив дебіторську заборгованість, буде відповідати за її стягнення. Якщо дебітор не заплатить за поставлений товар або послуги, підприємство не отримає від банку суму заборгованості.
- Тому підприємство має ретельно оцінити ризики неплатежів дебіторів перед тим, як приймати рішення про факторингову операцію.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: dmitrievaulia533
Предмет: Информатика,
автор: polnareffmyhusband
Предмет: Биология,
автор: katyawael
Предмет: История,
автор: egor8875