Предмет: Право, автор: vk4gv95ycj

17‐річна Коропчук А. була прийнята на роботу касиром з випробувальним строком 3 місяці. Через 4 місяці її звільнили у з установленням невідповідності виконуваній роботі протягом строку випробування. При цьому не було одержано згоди профспілки. Коропчук А., незгідна із звільненням, звернулась до КТС. Куди повинна звернутись Коропчук А. за розрішенням спору? Яке повинне бути рішення спору?

Ответы

Автор ответа: fctdgsygfdhngfxzgsac
0

Коропчук А. повинна звернутися до суду за розрішенням спору про незаконне звільнення.

Згідно зі статтею 139 Кодексу законів про працю України, працівник, звільнений з роботи без законних підстав, має право на поновлення на роботі. У разі поновлення на роботі працівникові виплачується середній заробіток за час вимушеного прогулу.

У даному випадку звільнення Коропчук А. є незаконним, оскільки вона була звільнена з роботи без згоди профспілки, що є обов'язковим за наявності у роботодавця профспілкової організації. Крім того, Коропчук А. була звільнена через 4 місяці після закінчення строку випробування, що також є незаконним.

Тому, суд, розглядаючи справу про незаконне звільнення Коропчук А., повинен визнати звільнення незаконним та зобов'язати роботодавця поновити її на роботі.

При цьому, суд може також стягнути з роботодавця на користь Коропчук А. середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Окрім того, суд може також стягнути з роботодавця на користь Коропчук А. моральну шкоду, якщо вона доведе, що внаслідок незаконного звільнення вона зазнала моральних страждань.

Таким чином, Коропчук А. має всі шанси на перемогу в суді та поновлення на роботі.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: Аноним
Предмет: Химия, автор: Аноним