Предмет: Информатика,
автор: djgjcgtjrg
Етапи побудови інформаційної моделі. Практична робота №3
Дам 35 баллов
Ответы
Автор ответа:
0
Етапи побудови інформаційної моделі:
- Визначення мети та завдань моделювання. На цьому етапі необхідно визначити, для чого створюється модель, які завдання необхідно вирішити за її допомогою. Наприклад, якщо створюється модель для управління запасами товарів, то метою моделювання може бути оптимізація витрат на зберігання товарів.
- Визначення предметної області. Предметна область – це область реальності, яка досліджується за допомогою моделі. На цьому етапі необхідно визначити, які об’єкти та явища предметної області будуть відображені в моделі, а які – ні. Наприклад, якщо створюється модель для управління запасами товарів, то в моделі можуть бути відображені такі об’єкти, як товар, постачальник, споживач, а також такі явища, як закупівля, продаж, зберігання.
- Виділення суттєвих властивостей. Суттєві властивості – це властивості об’єктів та явищ предметної області, які є важливими для вирішення поставлених завдань. На цьому етапі необхідно визначити, які властивості об’єктів та явищ предметної області будуть відображені в моделі. Наприклад, якщо створюється модель для управління запасами товарів, то в моделі можуть бути відображені такі властивості товару, як назва, артикул, ціна, кількість у наявності.
- Установлення взаємозв’язків. Взаємозв’язки – це зв’язки між об’єктами та явищами предметної області. На цьому етапі необхідно визначити, які взаємозв’язки між об’єктами та явищами предметної області будуть відображені в моделі. Наприклад, якщо створюється модель для управління запасами товарів, то в моделі можуть бути відображені такі взаємозв’язки, як зв’язок між товаром і постачальником, зв’язок між товаром і споживачем, зв’язок між закупівлею і товаром.
- Вибір форми та засобу подання моделі. Форма подання моделі – це спосіб, яким описуються об’єкти, властивості та взаємозв’язки предметної області в моделі. Засіб подання моделі – це інструмент, за допомогою якого створюється модель. На цьому етапі необхідно вибрати форму та засіб подання моделі, які дозволять найбільш точно відобразити предметну область та вирішити поставлені завдання. Наприклад, якщо створюється модель для управління запасами товарів, то для подання моделі можна використовувати таблицю, діаграму або програмне забезпечення для моделювання.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: Olesyabysko
Предмет: Английский язык,
автор: asia32225
Предмет: Физика,
автор: tedoroshenko
Предмет: География,
автор: aidanamusaeva2004a
Предмет: Математика,
автор: gulcehraasanova3