Предмет: Українська література, автор: kondratenkoekaterina

Ми будемо складати легенду.

Отже, що ж ми називаємо легендою?





Легенда — це оповите казковістю і фантастичністю усне народне оповідання про якусь одну визначну історичну подію чи улюблений народом персонаж (здебільшого реальний).
Пригадаймо, про що розповідається у легендах: про природу та рослини; про міфічних істот; про людей, наділених надзвичайною силою та про відомих історичних осіб чи події; про походження географічних назв (як у нашій легенді); про скарби; про родинне й суспільне життя.



Колись давно, ще у язичницькі часи, поселились на території, де ми з вами живемо, давні люди. А місцевість ця була розташована поміж трьох ярів, тож і стало називатись поселення Трьох’яркою. З часом назва змінилася на сучасну, більш зручну для вимови, – Троянка. Але старожили ще пам’ятають історію походження назви, а село наше й дотепер обрамлене трьома глибокими ярами.

2. Будова легенди, її характерні ознаки.

Легенди в певній мірі схожі з міфами та казками, оскільки мають елементи фантастики. Але у них немає традиційних для казки формул (зачин та кінцівка). Лише подеколи у них є спільне з казками: початкові формули — «було це давно», «колись давно-давно»; фантастичний зміст, але такий, що трактується як диво, творене незвичайними людьми. Легенди починаються з викладу змісту і закінчуються висновком, повчальним підсумком. Вони описують лише один якийсь епізод (історію), мають вільну будову, тому часто розповідь імпровізована.

Тож спробуймо і ми сьогодні поімпровізувати і скласти легенду за поданим початком і опорними фразами, ілюстраціями. ( Дивися презентацію!!!)

3. Отже, ми з вами пригадали все, що знаємо про легенди, а зараз нам треба запам’ятати, які етапи у написанні легенди ми маємо пройти. (Використовуємо мультимедійну презентацію).

Ø Придумати початок легенди (у нас він є)

Ø Додати діючих персонажів

Ø Придумати історію, яка з ними могла трапитися

Ø Подумати, як ця історія пов’язана з темою розповіді (нагадую, що це – походження рослини мальва)

Ø Завершити легенду висновком, повчальним підсумком.

Ø Порада! Працюючи над текстом, підбирайте яскраві мовні засоби (епітети, порівняння, метафори).

4.Початок легенди:

Давно те діялось. Важко жилося людям на нашій славній Україні. Багато ворогів зазіхало на її багаті землі…
СРОЧНО!!

Ответы

Автор ответа: rodoslavovdaniil
0

Відповідь:Ітак, ми розпочнемо легенду за поданим початком:

Давно те діялось. Важко жилося людям на нашій славній Україні. Багато ворогів зазіхало на її багаті землі. Однак серед труднощів та невдач люди селища Троянка зберігали свою віру та співпрацювали, намагаючись втілити древні прикмети та традиції.

У цьому селищі жила дівчина на ім'я Любава. Вона була обдарована особливими дарами від природи. Любава вміла спілкуватися з рослинами, і вони вислуховували її слова, надаючи їй велику силу. Її прихильність до природи не залишалася непоміченою, і люди з селища з повагою ставилися до Любавиних здібностей.

Одного разу, коли весняне тепло наповнювало повітря, Любава вирішила вирушити у подорож по темним лісам, які оточували Троянку. Там, серед дерев та загадкових звуків, вона знайшла дивовижне рослинне створіння - квітучу мальву. Ця рослина була особливою, адже вона була втіленням чистої любові та віри в добро.

Любава повернулася до свого селища і подарувала мальву людям як символ їхнього вольового духу та єдності. Цей акт виявився великим даром, адже мальва, ростучи там, де вона була посаджена, стала не лише красивим квітучим символом, але й джерелом сили для мешканців Троянки.

Таким чином, мальва стала живою легендою, яка розповідалася серед людей Троянки та далеко за її межами. Вона нагадувала про важливість любові, віри та співпраці, які допомагали їм подолати всі труднощі та тьмяні часи.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: daniilkarkunov923
Предмет: Алгебра, автор: wingkalynch
Предмет: Математика, автор: ivanova030986
Предмет: Русский язык, автор: Аноним