Предмет: Физика, автор: Qwhqx

Ліфт піднімається рівномірно з швидкістю 3м/с. Скільки часу потрібно, щоб ліфт піднявся на висоту 90 км. Допоможіть будь ласка

Ответы

Автор ответа: ivan9291
2

Ответ:

Объяснение:

Спочатку, знайдемо час, який потрібен для підняття на 90 км.

Формула руху зі сталою прискоренняю:

=

+

1

2

2

s=ut+

2

1

at

2

У цьому випадку:

s (відстань) = 90 км = 90,000 м (не забувайте перевести кілометри в метри)

u (початкова швидкість) = 0 м/с (ліфт починає рухатися зі спокійного стану)

a (прискорення) = прискорення вільного падіння близько 9,8 м/с² (приблизне значення на поверхні Землі)

t (час), який потрібно знайти

Підставимо відомі значення у формулу:

90

,

000

=

0

+

1

2

9.8

2

90,000=0⋅t+

2

1

⋅9.8⋅t

2

Розкриваємо дужки:

90

,

000

=

4.9

2

90,000=4.9t

2

Щоб знайти час (

t), розв'яжемо це рівняння:

2

=

90

,

000

4.9

t

2

=

4.9

90,000

2

18

,

367

t

2

≈18,367

18

,

367

t≈

18,367

135.5

t≈135.5

Отже, час, потрібний ліфту, щоб піднятися на висоту 90 км, приблизно 135.5 секунд або 2 хвилини і 15.5 секунди.

Похожие вопросы