60 БАЛІВ!!!!!!! Чому вірші "Добре вмирати тому ...", "Барвношатна владарко Афродіто" змогли зберегтися в часі? (Давньогрецька лірика. Тіретей. Сапфо.) написати невеличкий твір
Ответы
Вірші "Добре вмирати тому ..." і "Барвношатна владарко Афродіто" змогли зберегтися в часі, тому що вони є яскравими прикладами давньогрецької лірики, яка відображала індивідуальні переживання та емоції поетів. Ці вірші належать до різних видів лірики: перший - до військової елегії, другий - до сольної меліки. Обидва вірші виконувалися під акомпанемент ліри, музичного інструменту, від якого походить назва лірики.
Вірш "Добре вмирати тому ..." написаний Тіртеєм, поетом, який брав участь у Другій Мессенській війні і за допомогою своїх пісень підбадьорював спартанців на боротьбу. У цьому вірші він висловлює ідею громадянського героїзму, за яку варто жертвувати життям заради своєї батьківщини. Він також протиставляє славу та безслав'я, хоробрість та боягузтво, життя та смерть. Цей вірш має велике історичне та культурне значення, тому що він відбиває дух спартанського народу та його військову традицію.
Вірш "Барвношатна владарко Афродіто" написаний Сапфо, поетесою, яка жила на острові Лесбос і була відома своїми любовними піснями. У цьому вірші вона звертається до богині кохання Афродіти з проханням допомогти їй здобути серце об'єкта своєї пристрасті. Вона також згадує, як Афродіта вже допомагала їй у минулому і як вона поважає її. Цей вірш має велике художнє та естетичне значення, тому що він відбиває тонку і вишукану поетичну манеру Сапфо, її майстерність у використанні образів, метафор, ритму та звуку. Цей вірш також є одним з небагатьох, що дійшли до нас у повному обсязі з творчості Сапфо.