Предмет: Литература, автор: Mkin614

Краткий пересказ Гоголя "Заколдованное место"


Polinatkachuk20: На наступний день він із заступом пішов рити скарб. Виявилося, однак, що помічене їм місце виглядало не зовсім так, як вдень раніше. Вид на околиці відкривався інший, і залишеної вчора гілки дід знайти не зміг.
Polinatkachuk20: Вернувшись назад, він пішов по городу до зачарованого місця, де йому не танцювалось, в серцях вдарив заступом по землі – і знову опинився на тій же околиці села, де і за день до цього. Тепер вона виглядала, як тоді. Дід відразу побачив там і могилку і залишену на ній Дід став копати в пошуках скарбу і незабаром натрапив в землі на котел. «Ага, голубчику, ось де ти!» –
Polinatkachuk20: Скрикнув дід, і ці його слова раптом повторили людськими голосами казна-звідки прилетіла птиця, звісившись з дерева бараняча голова і загарчав ведмідь.
Polinatkachuk20: З пня сусіднього дерева здалася страшна харя, поруч раптом почувся дідові глибокий провал, а ззаду – величезна гора. Абияк перемагаючи страх, він витягнув котел зі скарбом з землі, схопив його і побіг що було сечі. Ззаду хтось хлестом прутами йому по ногах …
Polinatkachuk20: Тим часом на городі Фома, його брати і прийшла годувати їх вечерею матір дивувалися: куди знову подівся дід? Зібравши після вечері у відро помиї, мати шукала, куди їх вилити, і раптом побачила: назустріч до неї як би сама собою рухається діжка. Мати подумала, що це жартують хлопці і хлюпнула помиї в діжку, але тут пролунав крик, і замість діжки вона побачила перед собою облитого діда з великим котлом в руках.
Polinatkachuk20: Сходило на цьому місці таке, що й розібрати не можна: кавун – НЕ кавун, гарбуз – НЕ гарбуз, огірок – НЕ огірок … чорт знає, що таке!

Ответы

Автор ответа: Polinatkachuk20
0
Зачароване місце» – четверта, заключна повість другої частини «Вечорів на хуторі біля Диканьки» Гоголя. Її знову розповідає дячок місцевої церкви – Хома Григорович. Головним героєм розповіді є його дід, вже знайомий читачам з повісті «Пропала грамота».

В одне літо, коли Хома Григорович був ще малим дитиною, його дід посіяв при дорозі город з динями і кавунами і продавав плоди з нього проїжджав повз торговцям. Одного разу у городу зупинилося штук шість возів, в яких їхали старі знайомі діда. Зраділий зустрічі дід добре пригостив
своїх давнішніх друзів, а потім на радощах пустився танцювати. Виробляючи, попри старість, різні хитромудрі колінця, він дійшов до одного місця поблизу грядки з огірками – і там ноги діда раптом зробилися як дерев’яні і перестали йому служити. Відійшовши назад, він розігнався знову, але на тому ж самому місці знову став, як зачарований. Проклинаючи сатану, дід раптом почув, як позаду нього хтось засміявся. Він озирнувся і побачив, що знаходиться зовсім не там, де стояв за мить до цього, а з іншого боку свого села. І на дворі був уже не день, а ніч.


Віддалік дід помітив могилку. На ній раптом засвітилася свічка, а за нею інша. За народним переказом, такі речі відбувалися на місцях, де були закопані скарби. Дід дуже зрадів, проте з собою у нього не було ні заступа, ні лопати. Помітивши місце зі скарбом великий гілкою, дід повернувся додому.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: n4509030
Предмет: Алгебра, автор: olesyachalaeva81