3.Які риси притаманні сучасному світовому господарству?
4. Охарактеризуйте сучасну структуру населення Європи.
5. Визначте тенденції розвитку третинного сектору європейської економіки.
6. Поясніть лідируюче місце ФРН у Європі та провідне у світі за рівнем економічного розвитку.
7. Які види господарської діяльності Франції створюють " географічний образ" країни?
8. Назвіть найтиповіші риси, що характерні для населення Великої Британії.
9. Як впливає економіко-географічне положення Італії на спеціалізацію економіки?
10. Чому Швейцарію називають " молочною фермою" Європи?
11. Назвіть риси загального розвитку економіки країн Азії.
12. Поясніть прізвисько Азії " світове село"
Ответы
Ответ:
3. Світове господарство характеризується:
зростанням інтернаціоналізації економіки на основі поглиблення міжнародного поділу праці;
створенням багатогранної системи міжнародних економічних відносин;
формування міжнаціональних механізмів регулювання економічних взаємовідносин між країнами.
4. Найбільша кількість європейських жителів спілкується мовами слов'янської (країни Східної Європи), германської (західноєвропейські країни) та романської (народи Південно-Західної Європи) мовних груп.
Майже в усіх країнах Європи пануючою релігією є християнство. Тільки в окремих країнах є мусульмани та індуси.
5. Європейський регіон посідає провідні позиції у світовій економіці за розмірами промислового та сільськогосподарського виробництва, експортом товарів і послуг, золотовалютними резервами, рівнем розвитку міжнародного туризму. Водночас економіка регіону має низку особливостей.
По-перше, національні економіки високорозвинутих держав Європи перебувають на постіндустріальному етапі розвитку. Протягом кількох десятиліть планомірно скорочувалася питома вага матеріального виробництва (первинного та вторинного секторів) та зростала роль у створенні ВВП і концентрації працюючих у сфері послуг (третинному, четвертинному та п’ятому секторах).
По-друге, нині високорозвинуті держави Європи взяли курс від деіндустріалізації на реорганізацію промисловості. Світова фінансово-економічна криза 2007–2008 рр. завдала нищівного удару по ідеології постіндустріального суспільства. Сама криза була спровокована надмірним розвитком фінансового сектору з низьким рівнем прозорості. Тому з 2014 р. взято курс на європейський «промисловий ренесанс». Першочерговими завданнями у цьому напрямі є запровадження у виробництво новітніх досягнень науки і техніки, перехід до енерго- та матеріалозбережувальних технологій.
6. Провідне місце Німеччина в економіці займає гірнича, металургійна, хімічна, машинобудівна, харчова, суднобудівна, текстильна, нафтопереробна промисловість. Розвинені всі види сучасного транспорту. Мережа залізниць, автобанів, трубопровідного тр-ту. Гол. морські порти — Гамбург, Бремен, Вільгельмсгафен, Бремергафен, Любек, Росток, Варнемюнде, Вісмар, Штральзунд. Головний західнонімецький аеропорт, найбільший у всій континентальній Європі, знаходиться у Франкфурті-на-Майні. Всі міста і міські агломерації понад 1 млн чол. мають власні аеропорти з регулярним авіаційним сполученням. Провідна авіаційна компанія Німеччини — «Люфтганза».
7. Після другої світової війни в економіці Франції сталися великі зміни значною мірою завдяки цілеспрямованій державній політиці. У 60—70-х роках за темпами економічного розвитку Францію випереджала тільки Японія.
Господарство було модернізоване на новій технічній основі, його структура стала сучасною, а конкурентоспроможність високою. У Західній Європі промисловість Франції поступається лише німецькій.
8. Населення Великої Британії. Чисельність населення країни 2015 року становила 64,088 млн осіб (23-тє місце у світі)[1]. Чисельність британців стабільно збільшується, народжуваність 2015 року становила 12,17 ‰ (161-ше місце у світі і 3-тє в Європейському союзі після Німеччини та Франції), смертність — 9,35 ‰ (60-те місце у світі), природний приріст — 0,54 % (155-те місце у світі).
9. Італія — високорозвинена індустріально-аграрна країна, яка за обсягом промислового виробництва на межі ХХ-XXI ст. входить у число 10 найрозвиненіших країн світу. Основні галузі економіки країни: машинобудівна, текстильна і швейна, залізо- і сталеливарна, хімічна, харчова, моторобудівна, туризм. Найважливіший сектор економіки Італії — обробна промисловість.
10. Найкраща відповідь
Найчастіше і практично у всіх ресурсах інформації йдеться про Данії - як про "молочній фермі" Європи. Це й не дивно, адже в цій країні дуже сильно розвинене тваринництво молочного і молочно-м'ясного напрямків.
Данія є однією з найбільших в світі країн з виробництва і постачання в інші держави молока, масла, сиру, м'яса, яєць та інших продуктів харчування, пов'язаних з галуззю тваринництва.
11. Азія, за даними Британської енциклопедії[2] та Національного географічного товариства[3], займає 4/5 суші Євразії (західну частину займає Європа) і розташована на схід від Суецького каналу, Егейського, Чорного і Каспійського морів, річки Урал (за іншою версією, річки Емби) та Уральських гір і на південь від Кавказьких гір (або Кумо-Маницької западини), а також Каспійського і Чорного морів.
12. В Азії дуже строкатий рельєф, у якому переважають гори і плоскогір’я (займають близько 3/4 від усієї площі), найвищі з яких зосереджені у Центральній та Південній Азії. Основні гірські системи: Гімалаї (мал. 95), Каракорум, Памір, Тянь-Шань, Гіндукуш, Кунь-Лунь, Кавказ тощо. Близько 25 % площі займають рівнини (Велика Китайська, Месопотамська, Індо-Гангська тощо), тому її прозвали "Світове село".
Сподіваюсь, допомогла!