Контрольна робота Україна в умовах десталінізації (1953–1964 рр.)
Ответы
Ответ:
мало ну ладно
Объяснение:Тема "Україна в умовах десталінізації (1953–1964 рр.)" включає період історії України після смерті Йосипа Сталіна в 1953 році і до кінця керівництва Микити Хрущова в 1964 році. Цей час було відзначено значними змінами та репресіями, пов'язаними з процесом десталінізації в країні.
Період нашої історії, який я прошу вас уявити, характеризувався всеосяжними реформами, спрямованими на пом'якшення політичної системи, усунення культової особи Сталіна, а також звільнення політичних в'язнів. Процес десталінізації був ініційований новим керівництвом КПРС з метою відновлення соціалістичного ладу та нормалізації відносин із народами СРСР.
Перші кроки в десталінізації були зроблені в 1953 році, коли після смерті Сталіна влада приймає колективний керівний орган – Президія Верховної Ради СРСР. Це дозволило сформувати нову політичну еліту та припинити масові політичні репресії. Сталінські табори та систему примусової праці поступово закривали.
Проте, незважаючи на спроби здійснити політичні та соціальні реформи, процес десталінізації в Україні був дуже складним. Україна мала величезну кількість жертв політичних репресій та депортацій національних меншин (особливо кримсько-татарського народу). Ці проблеми вимагали особливої уваги під час проведення десталінізації.
Важливим моментом у десталінізації України було виділення та засудження культової особи Сталіна. Культ Сталіна був поширений у всьому СРСР, і Україна була винятком. Однак, після його смерті почалися дебати про його особистість та діяльність. Саме в ці роки по всій країні пройшли кампанії з демонтажу його пам'ятників та перейменування населених пунктів, названих на його честь.
Крім того, десталінізація в Україні також торкнулася сфери культури та мистецтва. Було покликано відмовитися від пропаганди сталінської ідеології та створити новий культурний простір, вільний від режимних обмежень. Досить значущим було народження літературної течії " шістдесятників " , які критикували сталінський режим і висловили невдоволення політикою.
Реформи у сфері економіки та аграрної політики також йшли як частина десталінізації. Були спроби поліпшити умови праці, підвищити оплату праці та запровадити гнучкіші методи управління господарством. Одним із важливих моментів було скасування примусової колективізації сільського господарства, яке призвело до погіршення життя багатьох сільських жителів.
Загальний результат процесу десталінізації України можна охарактеризувати як спробу розбудувати країну на основі політичної, соціальної та економічної реформи. Водночас цей процес був складним, оскільки вимагав змін у всіх сферах суспільного життя. Проте закриття сталінських таборів, засудження та демонтаж культової особи Сталіна та початок нових соціально-економічних реформ стали важливими кроками у напрямку десталінізації України в даному періоді історії.