переробити текст .Невдовзі кожен з нас має обрати фах, який визначить його подальшу долю. Як же не хочеться помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей вибір може стати для нашого життя вирішальним. Певно, ви помічали, як багато навколо нас халтурників і невмійків. Якщо невмійко це той, хто чогось не вмiе, але ще зможе колись навчити- ся, то халтурник людина, до своєї праці байдужа. Халтурник безвід- повідальний і ледачий робітник, який не стане стане майстром. Майстер це той, хто знайшов у праці своє покликання. Кажуть, що майстра характеризують три ознаки. Перша це високе професійне вміння, володіння тими прийомами, які забезпечують найвищий рівень виконання роботи. Друга ознака творче ставлення до праці, своєрідний і неповторний «почерк». І, нарешті, третя ознака справжнього майстра прагнення прислужитися людям, бути їм по-справжньому корисним. Звісно, ви можете заперечити. Хіба ота корисність така вже необхід- на? Навчився щось робити більш-менш якісно, то й роби! Аби платили побільше. Та, виявляється, усе не так просто. Якщо праця майстра не є корисною людям, то й майстерність виявиться позбавленою сенсу, на- вiть може суперечити інтересам людей. Кому спаде на думку визнати майстром кишенькового злодія? Або славетного шахрая, «великого комбінатора» Остапа Бендера? Або здібного вченого героя роману Герберта Уеллса «Людина-невидимка>>, який і не думав про те, щоб його відкриття стало для людей корисним. Знайти покликання значить виявити себе у праці, яка найкраще відповідала б складові душі, нахилам, здібностям. Памятаете дею «срод- ноЇ працi>> Григорія Сковороди? Самим лише навчанням створити майстра неможливо. Необхідна гар монія особистості з обраною професією. Тобто відповiднiсть між тим, чого людина прагне, і тим, на що ця людина спроможна. pomembet якось по іншому
Ответы
Невдовзі кожен з нас повинен обрати фах, який визначить його подальшу долю. Вибір майбутньої професії є вирішальним для нашого життя. Відмічається, що навколо нас досить багато халтурників і невмійків. Невмійко – це той, хто чогось не вміє, але ще може навчитися; але халтурник – людина, яка байдужа до своєї праці, безвідповідальний і ледачий робітник, який не стане майстром.
Майстер – це той, хто знайшов у праці своє покликання. Є три ознаки справжнього майстра. Перша – це високе професійне вміння, володіння прийомами, які забезпечують найвищий рівень виконання роботи. Друга – творче ставлення до праці, своєрідний і неповторний «почерк». Третя – прагнення прислужитися людям, бути їм корисним.
Майстерство повинно бути корисним для людей, інакше воно втрачає сенс та може навіть суперечити інтересам суспільства. Виявлення покликання визначається відповідністю між прагненнями людини та її здібностями. Просто навчитися чомусь робити не дозволяє стати майстром. Необхідна гармонія особистості з обраною професією. Тобто відповідність між тим, чого людина прагне, і тим, на що вона спроможна.