які ризики існують при спілкуванні в інтернеті? як захистити себе від небажаного впливу
(пожалуйста срочно надо!!)
Ответы
Відповідь:
які ризики існують при спілкуванні в інтернеті?
комунікаційні ризики (інтернет-булінг, ігри); контентні ризики (матеріали для дорослих, матеріали жорсткої поведінки, пропаганда алкоголю, тютюну); споживчі ризики (шахрайство, отримання неякісних товарів, викрадення Грошей тощо)
як захистити себе від небажаного впливу?
1. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення .
2.Підтримуйте програмне забезпечення та операційну систему в актуальному стані.
3.Практикуйте безпечний веб-серфінг
Будьте обережні під час відвідування веб-сайтів. Якщо ваш веб-переглядач або програмне забезпечення для захисту від вірусів попереджає, що сайт небезпечний, проявіть увагу, або краще тримайтеся від цього ресурсу подалі.
4. Зробіть покупки в Інтернеті безпечними.
Купуйте в перевірених компаній, які пропонують гарантії повернення грошей. Якщо ви не задоволені своєю покупкою, ви можете повернути її та отримати відшкодування.
5.Використовуйте надійні складні паролі
Найпростіший спосіб забезпечити безпеку в Інтернеті – використовувати паролі, які важко вгадати. Тобто необхідно обирати довгі, складні та унікальні паролі. Записувати паролі десь “про всяк випадок” — не найкраща ідея — їх слід запам’ятовувати. Ділитися паролями з ким завгодно, навіть друзям чи родичами — також не найкраща ідея. Використовуйте складні паролі. Використовуйте менеджер паролів. Якщо потрібна допомога із запам’ятовуванням паролів, скористайтеся безпечним менеджером паролів, щоб створити надійні унікальні паролі для кожного облікового запису та автоматично вводити їх. Це означає, що вам не потрібно запам’ятовувати паролі, окрім оригінального для початку роботи з менеджером паролів. Це також ускладнює процедуру підбору паролів.
6. Будьте обережні щодо завантажень
Завантаження файлів та програмного забезпечення — буденні речі для кожного, але важливо остерігатися деструктивного ПЗ, замаскованого під корисні програми. Кіберзлочинці часто маскують зловмисне програмне забезпечення як: Популярні ігри,ПЗ для моніторингу ,Звіти про погоду , Програми для банкінгу.
Під час завантаження зважайте на наступне:
Завантажуйте з авторитетних джерел. Завжди завантажуйте програмне забезпечення з відомих веб-порталів, сайтів розробників, що мають надійну репутацію.
Враховуйте необхідні параметри. Наприклад, навіщо програмі, що транслює прогнози погоди потрібен доступ до камери? Якщо потрібна реєстрація, навіщо потрібно вказувати дівоче прізвище матері, щоб придбати квиток на автобус?
Пильнуйте щодо рекламного ПЗ. Уважно оглядайте вікна діалогові перед початком завантаження. Можливо, разом з необхідними файлами буде скачано та встановлено рекламне ПЗ, що може отримати доступ до даних.
7. Остерігайтеся фішингових електронних листів та онлайн-шахрайства.
Фішингові електронні листи є найбільш поширеним видом онлайн-шахрайства та особливо небезпечні, якщо йдеться про особисту або фінансову інформацію. Щоб захистити себе:
Не відкривайте вкладення та не клікайте на посилання в електронному листі, якщо не впевнені, що це справді й потрібно
Не натискайте на посилання, якщо не знаєте, куди воно приведе.
8) Захистіть свою особисту інформацію
Користуючись Інтернетом і соціальними мережами, ви повинні бути обережними щодо особистої інформації, яку публікуєте будь де, наприклад: Адресу, Номер телефону, Паспортні дані, Дівоче прізвище матері, Податковий ідентифікаційний номер.
Як захистити конфіденційні дані:
Не публікуйте важливі дані в соціальних мережах. Поширене явище, коли шахраї відстежують сторінки жертв у соцмережах, та будують атаки на інформації, що здобута з відкритих джерел. Важливі особисті дані мають бути конфіденційними та надійно зберігатися поза Інтернетом.
9) Обачливо ставтеся до повідомлень у месенджерах
Будьте обережні з посиланнями, файлами та повідомленнями від людей, яких ви не знаєте. Навіть якщо відправник не викликає підозри, перевірте його особу, перш ніж надавати будь-яку особисту інформацію.
Своєчасно встановлюйте оновлення для програм-месенджерів. Новіші версії часто містять оновлення безпеки та виправлення помилок, які можуть захистити від дій зловмисників.
10) Обережніше ставтеся до знайомств у Інтернеті
Оскільки ми проводимо більше часу в Інтернеті, важливо пам’ятати, що не всі, кого зустрічаємо онлайн, є тими, за кого себе видають. Фальшиві профілі в соціальних мережах — поширена тактика, яку використовують хакери, щоб отримати доступ до особистої інформації користувачів, що втратили пильність. Щоб захистити себе, будьте такими ж обережними та розсудливими у спілкуванні в Інтернеті, як і в спілкуванні віч-на-віч з малознайомими людьми.