Предмет: Право, автор: katya09475744

Потрібна обґрунтована відповідь з посиланням на Українськи закони
Задача 1.
Автомашиною АТП-1252 перевозився вантаж, що належить прядильному цеху фабрики "Золоті нитки". На шляху прямування на автомашині виникла пожежа, в результаті чого вантаж був пошкоджений. Фабрика подала позов до перевізника про стягнення збитків. В господарському суді відповідач проти позову заперечував, оскільки, на його думку, обставини та причини пожежі на день розгляду справи не відомі, вину перевізника в пошкодженні вантажу слід вважати не доказаною. При цьому перевізник зазначив, що Статут автотранспорту передбачає випадки, коли перевізник звільняється від відповідальності за пошкодження вантажу.
1. Чи суттєві заперечення автоперевізника?
2. Яке рішення повинен винести господарський суд?
Задача 2.
Пасажир Мухін запізнився на потяг Дніпро-Київ на 30 хвилин. Звернувшись до каси залізничного вокзалу, він зажадав повернення йому вартості квитка в повному обсязі, пояснивши, що запізнення було через затримку прибуття приміського потяга (електрички) до вокзалу м. Дніпро. А, отже його провини немає, а винна залізниця. Касир відмовила у задоволенні вимог Мухіна.
1. Чи підлягає вимога Мухіна задоволенню?
2. Вирішіть ситуацію у варіанті для повітряного та автомобільного транспорту.
3.Чи зміниться рішення, якщо Мухін зажадав би повернення вартості квитка через 2 дні після відправлення потяга, представивши довідку, що ці дні він знаходився у лікарні з приводу серцевого нападу?
Задача 3
Сєдов купив квиток у плацкартний вагон потягу Дніпро-Львів. Зайшовши у вагон, він виявив, що його місце зайняте іншим пасажиром, що мав на руках квиток на це ж місце. Сєдов попросив провідника звільнити його місце або надати інше. У зв’язку з тим, що всі місця у вагоні були зайняті, провідник запропонував Сєдову пройти у купейний вагон, сплативши різницю вартості квитків. Сєдов зайняв купейне місце, але сплачувати різницю в ціні квитків відмовився.
1. Хто має рацію в цій ситуації?
2. Перерахуйте права пасажира у разі ненадання йому місця, вказаного у квитку.

Ответы

Автор ответа: annayatsiv31
0

Ответ:

**Задача 1:**

1. **Суттєві заперечення автоперевізника:**

- Автоперевізник вказує на невідомі обставини та причини пожежі як заперечення до вини у пошкодженні вантажу.

- Зазначає, що Статут автотранспорту передбачає випадки, коли перевізник звільняється від відповідальності за пошкодження вантажу.

2. **Рішення господарського суду:**

- Господарський суд повинен дослідити обставини пожежі та встановити вину перевізника. Якщо перевізник несе відповідальність, він може бути зобов'язаний компенсувати завдані збитки.

**Задача 2:**

1. **Повернення вартості квитка для залізничного транспорту:**

- Український Закон "Про залізничний транспорт" надає право пасажиру на повернення вартості квитка, якщо потяг запізнився більше ніж на 30 хвилин.

2. **Варіант для повітряного та автомобільного транспорту:**

- Для повітряного транспорту та автомобільного транспорту правила можуть визначатися конкретними авіакомпаніями чи автоперевізниками. В багатьох випадках, якщо затримка не залежить від пасажира, йому може бути надано компенсацію або інші пільги.

3. **Зміна рішення при медичних причинах:**

- У випадку серцевого нападу, якщо Мухін представить відповідну довідку, то йому може бути надана компенсація або перенесення подорожі без штрафів, оскільки це може бути визнаною обставиною непереборної сили.

**Задача 3:**

1. **Хто має рацію:**

- В цій ситуації рація може бути на боці пасажира Сєдова, оскільки його місце було зайняте іншим пасажиром з відповідним квитком.

2. **Права пасажира:**

- Пасажир має право на надання місця, вказаного у квитку, або аналогічного класу обслуговування, якщо його місце зайняте іншим пасажиром. Також він може вимагати повернення різниці вартості квитків, якщо йому пропонується більш дороге місце.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: sukhrobsafarov2007