Предмет: Физика, автор: Leonid1432

предмет висотою 2 см розташовано на відстані 15 см двоопуклої лінзи з оптичною силою 10 дптр. знайти висоту зображення.відповідь надати в см.

Ответы

Автор ответа: Plutonium1001
0

Ответ:

-0.8см

Объяснение:

Для знаходження висоти зображення, використовуємо формулу тонкої лінзи:

1/f = 1/v - 1/u,

де f - фокусна відстань лінзи, v - відстань до зображення, u - відстань до предмета.

Оптична сила (D) виражається як D = 1/f.

З оптичної сили можна визначити фокусну відстань:

f = 1/D.

В даному випадку, оптична сила D = 10 дптр, тому f = 1/10 м = 0.1 м.

Знаходимо відстань до зображення (v):

1/0.1 = 1/v - 1/0.15,

10 = 1/v - 6.67,

1/v = 10 + 6.67 = 16.67,

v = 1/16.67 м ≈ 0.06 м.

Висота зображення (h') відноситься до висоти предмета (h) за формулою:

h'/h = -v/u,

де u - відстань до предмета.

Підставляємо відомі значення:

h'/2 = -0.06/0.15,

h' = (2 * -0.06) / 0.15,

h' ≈ -0.8 см.

Отже, висота зображення становить близько -0.8 см. Знак "-" вказує на те, що зображення є зворотнім.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: CuteTomatoSoup