Предмет: Право, автор: nemovaalena91

У зв’язку з необхідністю завершення укладання асфальту при ремонті швидкісної траси начальник дільниці шляховиків віддав розпорядження залишатися всім робітникам на роботі до повного укладання привезеного асфальту. Через це встановлена тривалість робочого дня праці робітників перевищила три години. Працівники поцікавилися у начальника, як буде компенсована така переробка. Начальник дільниці відповів, що оскільки асфальт було привезено з порушенням встановленого часу його підвезення, а робітники деякий час протягом робочого дня не працювали, тому ніяка компенсація за додаткові години роботи працівникам не може бути виплачена.Робітники звернулися до КТС із заявою про оплату надурочної роботи.

Питання: Яким повинне бути рішення КТС?

Ответы

Автор ответа: disescos
0

Відповідь:


Робітники мають право на компенсацію за надурочну роботу відповідно до статей Кодексу законів про працю України.

Заборона надурочних робіт без дозволу профспілкового органу:

Згідно з статтею 64 КЗпП, надурочні роботи можуть провадитися лише з дозволу виборного органу профспілкової організації.

В даному випадку, без отримання такого дозволу, надурочні роботи є неправомірними.

Обмеження надурочних робіт:

Згідно з статтею 62 КЗпП, надурочні роботи, як правило, не допускаються. Вони можуть бути застосовані лише у виняткових випадках, які визначені законодавством. У цьому випадку, приведення асфальту не входить в категорію виняткових обставин.

Тривалість робочого часу та оплата за надурочну роботу:

Згідно з статтею 52 КЗпП, тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку. Якщо робочий день тривав більше встановленої тривалості, працівники мають право на компенсацію за надурочну роботу відповідно до статті 106 КЗпП.

Оплата надурочної роботи за погодинною системою визначається подвійним розміром годинної ставки.

Відповідно до вищезазначених статей, робітники мають право на оплату за час, витрачений на надурочну роботу, і це право не може бути позбавлене через обставини, такі як порушення у вивезенні асфальту. Роботодавець має взяти до уваги ці законодавчі положення і компенсувати працівникам час, витрачений на надурочну роботу, згідно з установленими ставками оплати.

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: nuraymamedova2018