Предмет: Химия, автор: UAfanta232

Срочно 100 балів


1. В результаті спалювання 28мл газу
утворюється 84мл карбон(IV) оксиду і
0,0615 г води. Відносна густина газу за
воднем 21. Вивести його молекулярну
формулу.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CxHy) = 28 мл = 0,028 л

V(CО₂) = 84мл = 0,084 л

m(H₂О) = 0,0615 г

D(H₂) = 21

Знайти: CxHy-?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

Mr(CxHy) = D(H₂) * M(H₂) = 21 * 2 = 42г/моль

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    СO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(СО₂) = V(СО₂)/Vm = 0,084/22,4 = 0,00375 моль

n(С) = n(СО₂) =  0,00375 моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 0,0615/18 = 0,00375 моль

n(H) = 2n(H₂O) = 0,00375 * 2 = 0,0075 моль

n(С) : n(H) = 0,00375 : 0,0075 = 1 : 2

Формула : CH2

Молярна маса М(СН2) = 12 + 1 * 2 = 14 г/моль

Тоді співвідношення мас маємо 42/14 = 3, перемножимо індекси на 3 і отримаємо формулу: С3Н6 - пропилен

М(С3Н6) = 12 * 3 + 1 * 6 = 42 г/моль

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: aiminka2008