Предмет: Физика, автор: kolosvit8020

Тінь на екрані від предмета, освітленого точковим джерелом світла, має розмір в 3 рази більше, ніж сам предмет. Відстань від джерела світла до предмета дорівнює 1 м. Визначте відстань від предмета до екрану. Представити повне розв’язання задачі за правилами оформлення задач з фізики. Це розв’язання виконується власноруч на аркуші паперу. Надалі текст слід просканувати або сфотографувати та завантажити у вікно для відповідей.

треба чітко розписати задачу

Ответы

Автор ответа: meizumnote958
2

Відповідь:

Відстань від точкового джерела світла до предмета: d₁ = 1 м Розмір тіні на екрані: h₂ = 3 * h₁

Задача полягає у визначенні відстані від предмета до екрану (d₂).

За подібністю трикутників маємо наступну пропорцію:

h₁ / d₁ = h₂ / d₂

Підставляємо відомі значення:

h₁ / 1 = 3 * h₁ / d₂

Скорочуємо h₁:

1 = 3 / d₂

Переносимо d₂ на один бік рівняння:

d₂ = 3

Отже, відстань від предмета до екрану (d₂) дорівнює 3 метрам.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: serikkyzygulzha1230