I. Дайте лаконічні відповіді на запитання «Шевченківського бліцу»: (10 б.) 1.Назвіть прізвище художника, у якого Тарас Шевченко навчався в Академії мистецтв? 2.Хто із композиторів поклав на музику «Заповіт»? 6.Назвіть перший твір Кобзаря на історичну тематику. 7. Скільки творів містив Кобзар у 1840 році? 8. Прізвище пана, у якого Тарас служив козачком. 9.Який композитор написав музику більше, ніж до 100 творів «Кобзаря»? 10. Який прийом використовує Т. Шевченко в баладі «Тополя»? II. Запишіть по пам*яті уривок з вірша Т. Шевченка «Заповіт» (від початку до слів: «…до самого Бога молитися…»), поставте розділові знаки. Підкресліть усі члени речення. Визначте вид дієслів. Утворіть від дієслів «чути», «понесе», «покину» усі форми наказового способу. (12 б.) III. Асоціативний диктант (6 б.) Катря, 1814 рік, дяк, залізні стовпи, чумаки, Чернеча гора. До поданих іменників доберіть 3.Про кого з рідні Шевченко сказав, що хто бачив цю людину хоча б здалеку, той «бачив пекло в найгидкішому торжестві»? 4. У якого художника в місті вільно навчався живопису молодий Тарас? 5. Що таке балада? IV. по 2 епітети, які характеризують особливості творчого доробку Т.Г. Шевченка. (6 б.) Поет, прозаїк, художник, гравер V. У вірші «Мені тринадцятий минало» йде мова про дівчину, яка розрадила малого Тараса. Подумайте, який діалог міг відбутися між дітьми. Запишіть його у ролях. (6 б.) Всього 40 балів
Ответы
Ответ:
1.К.Брюллов.
2.Першими вірш на музику поклали Микола Лисенко та Михайло Вербицький (1868).
6.Важлива частина спадщини Кобзаря — це твори на історичну тематику: "Іван Підкова", "Тарасова ніч", "Гамалія", "Гайдамаки", "Чигрине, Чигрине" та інші. У поемі "Іван Підкова" поет відтворив боротьбу нашого народу проти султанської Туреччини, яка намагалася загарбати українські землі.
7.26 квітня 1840 року у Санкт-Петербурзі за сприяння письменника Євгена Гребінки і поміщика Петра Мартоса вийшла перша поетична збірка Тараса Шевченка, до якої увійшло вісім його творів.
8.У 1829 році Тарас став служником-козачком пана Енгельгардта.
9.Микола Лисенко
10.Прийом метаморфози: дівчина перетворюється на тополю.
б)3 мачуху
4.Ширяєва
5.Бала́да — жанр ліро-епічної поезії фантастичного, історико-героїчного або соціально-побутового характеру з драматичним сюжетом.
Объяснение:
Що знала той написала