Предмет: Обществознание, автор: vasilievavlada60

Плиз помогите ❗
Тема: Обереги українців у побуті: автентичні вишивки, відтворення народних символів України у предметах побуту..

підготувати коротку доповідь чи презентацію про слобожанську вишиванку (10-15 речень), можна з картинками, презентаціями чи власними малюнками

Ответы

Автор ответа: school907865
1

Ответ:

Сучасні Харківська, Сумська, Луганська та шматочок Донецької областей ще кілька століть тому мали загальну назву – Слобідська Україна або Слобожанщина. .Ці території, заселені плем’ям сіверян за часів Київської Русі, отримали свою назву в XVII столітті, коли сюди прийшли вільні козаки й почали будувати власні помешкання – слободи. Відсунення кордонів Слобожанщини максимально на захід (частини сучасних Воронезької, Білгородської та Курської областей – це теж території, які колись перебували у Слобідській Україні), та проте нашому східному «братові» не вдалося витворити елементи народної культури цього етнографічного регіону. Певна річ, на Слобожанщині немає таких потужних традицій вишивки як, скажімо, у західних областях держави, проте й тут є певні цікаві особливості, а головне: на Сході поважають і одягають вишиванки по цей день.

Основою будь-якого вбрання була та й залишається сорочка. На свята одягали яскраву додільну сорочку з орнаментом, а в повсякденному житті не цуралися підтачених якісне полотно зверху і грубий низ сорочок. Спочатку вишивали лише білим по білому символ зв’язку з предками, білий – колір жалоби за померлими, а вже потім з’явилися цікавіші комбінації, зокрема, й до сьогодні популярністю користується поєднання червоного з синім. У комплекті з вишивкою йшла мережка – ажурна техніка, що додавала одежинці вишуканості й елегантності. Характерною особливістю східних областей України були мережані подола, які мали виднітися з-під поясного одягу – плахти. Що ж до орнаменту, то він міг бути досить різноманітним і ніс у собі певну закодовану інформацію, починаючи від символу родючості – дерева, де коріння – знак предків, стовбур – сучасність, верх – вищий, духовний світ, до образу свободи – птаха. Ще одним символом, що досить часто можна побачити на вишиванках Слобожанщини та Середньої Наддніпрянщини, є трикутники, що, доторкаючись вершинами одне до одного, символізують Світ та Антисвіт; Подекуди між трикутниками є лінія, так зване (Кільце Великого Світіння), що символізує віддзеркалення двох світів.

Объяснение:

11 речень.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: gnatjuk12345
Предмет: Литература, автор: Mikotoroue
Предмет: Математика, автор: ee495056