“дві палиці в колеса недугам” усний переказ тексту
Ответы
Ответ:
відміну від пробіжки, під час якої навантаження припадає переважно на нижню частину тіла, правильна техніка нордичного кроку дозволяє задіяти до 90 відсотків (!) м’язів. «А якщо під час прогулянки ще й усміхатися — то всі 100», — і собі посміхається Ігор Єфименко. При цьому калорій спалюється на 47 відсотків більше, ніж при звичайній ходьбі. Натомість навантаження на суглоби значно менше, тож скандинавська ходьба підходить і тим людям, яким через певні захворювання лікарі не радять багато ходити чи, тим паче, бігати.
Звісно, при гострих захворюваннях суглобів, серйозних проблемах із серцево–судинною системою абощо перед тим, як захопитися нордичним крокуванням, варто порадитися з лікарем. «Але загалом заняття скандинавською ходьбою підходять усім: і старим, і малим, і спортивним, і не дуже. Головне протипоказання одне — лінощі!» — наголошує Ігор.
Ще одним безумовним достоїнством «нордік вокінгу» є його просторово–часова універсальність. «Надягнувши на палиці спеціальні гумові «чобітки», можна крокувати по асфальту, а без них — по ґрунту, траві, піску... Словом, будь–якій поверхні. До того ж цим видом спорту можна займатися цілий рік, незалежно від сезону. Минулого року ми ходили по замерзлому Дніпру — це, скажу вам, таке задоволення!» — переконує Ігор Єфименко. А на запитання, чому б узимку не скористатися лижами, знизує плечима: «Можна й на лижах, звісно, якщо більше до вподоби. Але ходьба для людини більш природна».
Стою на асфальті... а лижі забув
За словами Єфименка, техніка скандинавської і, зокрема, фінської ходьби настільки проста, що навчитися їй можна за кілька хвилин. Проте принаймні на початку все ж варто потренуватися під наглядом інструктора. «Якщо ви хочете справді тренуватися, отримувати навантаження й максимальний ефект для здоров’я та фігури — краще все–таки, аби хтось одразу показав, як це робити правильно», — каже ентузіаст, завдяки якому скандинавська ходьба прийшла і в Україну.
Хоча поки що порівняно з Європою, де з палицями на прогулянки виходять уже навіть «найбільш відсталі верстви населення», цей вид спорту в нашій державі тільки зароджується. «Звикнувши до щоденних тренувань, я прихопила з собою палиці (вони в мене телескопічні — дуже зручно), коли торік приїхала на канікули додому в Бровари. Без «задньої думки» вийшла в парк і одразу опинилася в центрі уваги. Яких тільки кпинів не почула! Гукали: «А лижі де забула?» — ділиться спогадами Оля.
«Я до таких реплік уже настільки звик, що навіть почав колекціонувати всілякі оригінальні запитання», — сміється Ігор Єфименко. І не сумнівається: мине ще трохи часу, й українці належно оцінять простоту та зручність спорту, який уже підкорив понад 65 країн світу. А взявшись за палиці й вийшовши чітким скандинавським кроком на свіже повітря, нація обов’язково забезпечить собі здорове й красиве майбутнє...
УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД
Перша українська школа скандинавської ходьби відкрилася торік у Дніпропетровську. Її засновник Ігор Єфименко захопився цим спортом у 2008 році, познайомившись на навчанні у Москві з литовським прихильником нордичного крокування. Спершу Ігор тренувався для себе — для лікування міжхребцевої грижі лікар порадив укріплювати одночасно м’язи спини та пресу, і виявилося, що скандинавська ходьба підходить для цього якнайкраще.
Згодом, оцінивши переваги цього виду фітнесу, Єфименко вирішив пропагувати його в Україні. Поїхав у Фінляндію, познайомився із засновником фінської ходьби Марком Кантаневою, домовився про постачання палиць. Тепер їх можна придбати на сайті школи: www.nordicwalking.com.ua. За тією ж адресою можна знайти контакти інструкторів і дізнатися, як самому стати тренером. Напрям перспективний, адже наразі в Україні інструкторів дуже мало, а скандинавська ходьба — один із найбільш динамічно поширюваних у світі видів фізичної активності.
ІНВЕНТАР
Щоб підібрати палиці для скандинавської ходьби відповідно до зросту, треба поставити одну з них на носок ноги і взятися за держак: за комфортної довжини лікоть має утворити чіткий прямий кут. Вирахувати довжину палиці можна також за формулою 0,7 від вашого зросту.
Простіше, коли палиця телескопічна, розсувна: її можуть використовувати