Характеристика хімічного елементу Pm
Ответы
Ответ:
Прометій (англ. promethium, нім. Promethium n) — радіоактивний хімічний елемент. Символ Pm, ат. н. 61; ат. м. 145,0.
Назва походить від імені міфічного героя Прометея, який викрав у Зевса вогонь і передав його людям.Належить до лантаноїдів і є єдиним радіоактивним елементом серед них. Вперше виділений американськими вченими Дж. Марінським, Л. Гленденіном і Ч. Коріеллом у 1945 р. із суміші радіоактивних ізотопів інших хімічних елементів, які виникають у ядерному реакторі.
У вільному стані прометій являє собою метал білого кольору з густиною 7260 кг/м³. Кристалічна ґратка гексагональна. tпл = 1170 °С; t кип = 3000 °С. За хімічними властивостями поводить себе як типовий лантаноїд. Використовується в люмінофорах (світність — декілька років), у мініатюрних атомних батарейках. Присутній у природних уранових рудах. Одержують з продуктів поділу 235U при роботі ядерних реакторів, для чого використовують методи йонообмінної хроматографії.
Прометій (Pm) - це хімічний елемент з атомним номером 61 у періодичній системі елементів, метал, лантаноїд, атомна маса 144,9 а.о.м.
Густина 7,2 г/см³
Молярна теплоємність 0,185 Дж/(К·моль)
Теплопровідність 17,9 Вт/(м·К)
Температура плавлення 1441 К
Теплота плавлення n/a кДж/моль
Температура кипіння 3000 К
На повітрі Прометій швидко окиснюється, проте з водою реагує повільно. У сполуках проявляє ступінь окиснення +3 ([Xe] 4f4). При цьому віддає обидва 6s електрони та один 4f електрон.
Прометій постійно утворюється на Землі під час розпаду Європію та спонтанного поділу Урану. В кожен момент часу в земній корі знаходиться близько 560 грамів прометію.
Прометій використовується в радіоактивних джерелах енергії, таких як батареї на базі радіоізотопів. Він також застосовується в наукових дослідженнях та деяких медичних процедурах.
Прометій - радіоактивний елемент. Його ізотопи розпадаються шляхом випромінювання бета-частинок.
Прометій може бути вироблений шляхом опромінення нейтронами ізотопу неодиму, проте він вкрай рідкісний і важкодоступний.
Перше відкриття прометію відбулося в 1945 році в результаті дослідження ядерних реакцій. Елемент отримав назву "прометій" від легендарного грецького бога Прометея.