СРООООЧНО НАМ БАЛЛЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫ!!!!!!!!!!!!!!!!
Образ Ігоря
План
1. Головний герой твору.
2. Як виступає в похід, які якості виявляє?
3. Як поводиться під час битви?
4. Ставлення до Всеволода та воїнів під час поразки.
5. Ставлення до нього князів.
6. Авторська позиція (+ цитати).
7. Висновок.
Образ Святослава
План:
1. «… Грізний, великий» Святослав, перемоги героя.
2. Сон Святослава.
3. Його промова, її ідея.
4. Головні якості князя.
5. Авторське ставлення (+ цитати).
6. Висновок.
Ответы
Ответ:
Це руський князь, який любить свою батьківщину й без вагань готовий віддати за неї життя. Ігор Святославич — чесний і відкритий, гордий і відважний. Це лицар, який зневажає смерть, а полон для нього — найбільша ганьба: «Лучче ж бо потятим бути, — говорить він, — аніж полоненим…»
Хоробрість Ігоря не раз відзначають також Всеволод і Святослав, називаючи його сміливим соколом.
Ігорm необачний, недалекоглядний і славолюбивий. Він надміру запальний, тому неспроможний тверезо оцінити ситуацію. Його поспішність призвела до трагедії: дружина повністю розгромлена, тисячі жінок стали вдовами, тисячі дітей — сиротами, князі пересіли «із сідла золотого та в сідло невольниче».
Святослав великий, грізний київський князь. Видатний полководиц, його вихваляють «німці і венеціанці, греки іморава». Святослав зображений піклувальником про долю рідної землі: спустошення Русі через князівські міжусобиці та напади кочівників відгукуються в серці болем.
Святослав — видатний державний діяч, справжній патріот і шляхетна людина. Картаючи Ігоря й Всеволода за свавілля, що призвело до нового лиха, він звертається із закликом до інших князів помститися «за землю Руськую, за рани Ігореві, сміливого Святославича».
Автор «Слова…» оспівує мудрість і хоробрість Святослава, адже великий князь київський не лише об’єднав руські землі, тай успішно переміг половців