Предмет: Химия,
автор: ludmilasulygina1
Обчисліть масу естеру, що утворився унаслідок реакції 10% пропанової кислоти масою 370 г з метанолом, якщо відносний вихід естеру 85%.
Ответы
Автор ответа:
1
Для обчислення маси естеру, який утворився в реакції, спочатку визначимо масу пропанової кислоти (CH3CH2COOH) і метанолу (CH3OH), які брали участь у реакції.
Маса пропанової кислоти (CH3CH2COOH) = 10% від 370 г = 0.10 * 370 г = 37 г
Маса метанолу (CH3OH) = Загальна маса (370 г) - Маса пропанової кислоти (37 г) = 333 г
Тепер можна обчислити масу естеру, який утворився у реакції. За умовою відносний вихід естеру становить 85%.
Маса естеру (CnH2nO) = 85% від загальної маси = 0.85 * (Маса пропанової кислоти (37 г) + Маса метанолу (333 г)) = 0.85 * (37 г + 333 г) = 0.85 * 370 г = 314.5 г
Отже, маса естеру, який утворився у реакції, становить 314.5 г.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: Valentin893
Предмет: География,
автор: sorokavano40
Предмет: Другие предметы,
автор: Аноним
Предмет: Литература,
автор: karinatarasova717
Предмет: Математика,
автор: Moghfhdfhg