Предмет: Химия, автор: mutkailona3

20 цікавих фактів про Дмитра Івановича Менделєєва

Ответы

Автор ответа: vladkarlash2000
1

Ответ:

Творець періодичної системи: Дмитро Іванович Менделєєв створив періодичну таблицю хімічних елементів, яка вперше була представлена у 1869 році.

"Хімічний Хаос": Менделєєв довгий час вивчав хімію та упорядкував знання, проте перед створенням періодичної таблиці хімічних елементів було велике хаос.

"Картина Сну:" Він говорив, що прийшла до нього уві сні, де всі хімічні елементи були розташовані у вигляді таблиці.

Великий Російський Хімік: Він був російським хіміком, а його внесок у світову науку величезний.

Піонер Токсикології: Менделєєв також працював у галузі токсикології та робив значний внесок у вивчення впливу хімічних речовин на організм людини.

Атомні Ваги: Він виклав концепцію атомних ваг, яка була попередником визначення молекулярних мас.

Колекціонер: Менделєєв мав збірку 65 000 фізичних екземплярів хімічних сполук.

Працював в багатьох Наукових Галузях: Окрім хімії, Менделєєв працював у фізиці, геології, металургії та інших галузях науки.

Креативний Геній: Він був творчою людиною та мав багато винаходів у своєму житті.

Професор Університету: Менделєєв був професором Санкт-Петербурзького університету.

Засновник Кафедри Хімії: Він заснував першу кафедру органічної хімії в Росії.

Велика Публікаційна Діяльність: Він опублікував більше 500 наукових праць у різних галузях.

Укладення "Довідника Хіміка": Менделєєв уклав перший "Довідник Хіміка", який був важливим посібником для хіміків свого часу.

Публічна Діяльність: Він активно публікував свої думки та ідеї у газетах та журналах.

Консультант Хімічних Підприємств: Він був консультантом багатьох хімічних підприємств та лабораторій.

Член Академій Наук: Менделєєв був членом багатьох національних та міжнародних академій наук.

Наукова Відданість: Його наукова праця була його головним призначенням у житті.

Сімейний Чоловік: Він був заміжній і мав п'ятеро дітей.

Поховання: Менделєєв помер у 1907 році та був похований у Санкт-Петербурзі.

Визнання Таланту: Його наукові праці були визнані всесвітньою спільнотою та залишили великий слід в розвитку науки.

Объяснение:

Автор ответа: zlatacvelihovskaa
1

Ответ:1. Дмитро Менделєєв по праву вважається одним з найвидатніших учених не тільки Росії, але й усього світу, та й взагалі всіх часів і народів.

2. Менделєєв Дмитро Іванович (1834-1907) більшості людей відомий як творець періодичної системи хімічних елементів, вона ж таблиця Менделєєва), але він досяг успіху в самих різних областях науки. Менделєєв він застосовував свої знання на практиці, представивши суспільству чимало корисних приладів, і людство зобов’язане йому дуже, дуже багатьом.

3. Широке коло людей знає як хіміка Менделєєва, але насправді хімії присвячено не більше 10% всіх його робіт. Всі інші охоплюють більш широкий спектр наук — геологія, метрологія, фізика, економіка.

4. Треба знати, що Дмитро Іванович не тільки російський хімік, але і фізик, метеоролог, нафтовик, приладобудівник і це ще не всі його професії.

5. Всього за своє життя Менделєєв опублікував 431 наукову роботу. Протягом життя він винайшов безліч приладів, які не мали до того моменту аналогів.

6. Також широко поширена думка, що Менделєєв побачив свою майбутню таблицю уві сні, а коли прокинувся, то намалював її. Всупереч цьому поширеному міфу, свою знамениту періодичну таблицю вчений придумав через роки напруженої праці, а не побачив її уві сні. Навіть сам вчений віджартовувався — «Я може над нею років 20 думав, а ви думаєте, що так просто сів і придумав».

7. Складаючи періодичну таблицю, вчений передбачив характеристики ще не відкритих на той момент елементів і залишив у своїй таблиці для них вільні місця.

8. Ще за життя Менделєєва його книга «Основи хімії» була видана 8 разів і перекладена на три мови.

9. Частково саме завдяки Менделєєву було створено перше в Росії Хімічне товариство.

10. Подібно до Леонардо да Вінчі, Менделєєв захоплювався проектами літальних апаратів. У 1887 році він піднявся на повітряній кулі власної конструкції, який називався «Руський», на висоту понад 3000 метрів. Там йому вдалося виміряти тиск і температуру, і навіть побачити сонячне затемнення. За цей політ Менделєєв був нагороджений медаллю ФААМ (французької Академії аеростатичних метеорологій).

11. У 1885 році Менделєєв представив свій проект повітряної кулі з двигунами і герметичною кабіною, який зміг би піднятися у верхні шари атмосфери. Реалізований проект так і не був.

12. Дмитро Менделєєв був наймолодшою дитиною в багатодітній родині, аж сімнадцятим. Щоправда 17 дітей одночасно в будинку ніколи не було, так як 8 дітей померли ще в дитинстві, а сестра Марійка померла у віці 14 років від сухот.

13. У дитинстві Дмитро вчився погано, регулярно отримуючи незадовільні оцінки. Однак до кінця навчання в гімназії він взявся за розум, та настільки ефективно, що отримав золоту медаль.

14. У великого вченого був племінник, з яким його часто плутали, тому що вони були повними тезками — їх обох звали Дмитро Іванович Менделєєв.

15. Під час своїх подорожей вчений понад 100 разів відвідував країни Європи.

16. В Тобольської гімназії, де навчався Дмитро Менделєєв, російську літературу і викладав словесність Петро Павлович Єршов, який пізніше прославився як поет і написав знаменитого «Коника-Горбоконика». Пізніше Єршов і Менделєєв навіть поріднилися (якщо можна так сказати), так як в 1962 році Дмитро одружився на Феозві Лєщєвій, яка була пасербицею Петра Павловича. У цьому шлюбі у нього народжується троє дітей, але на жаль первісток помирає ще в дитинстві.

17. Після першого шлюбу і послідував за цим розлучення Менделєєву було заборонено протягом 6 років одружуватися повторно, але один священик за 10 тисяч рублів (величезні гроші!) повінчав його з новою обраницею. За цей священик був позбавлений духовного сану.

18. Але в 1978 році вчений одружується вдруге на молодий 18-річної дочки Донського козака. У цьому шлюбі у нього народжується ще четверо дітлахів, причому двоє останніх — різностатеві близнюки Марія і Василь.

19. Учений відкрив для Росії бездимний порох за дорученням влади. Озброївшись відкритими звітами, він з’ясував, скільки і яких порохових інгредієнтів країни-виробники цього продукту ввозили за останні 10 років. Це дозволило йому обчислити пропорції і після серії експериментів домогтися успіху.

20. Так у 1892 році Менделєєв створив рецепт бездимного пороху, але тоді його не встигли запатентувати, і цим рецептом почали активно користуватися американці. У 1914 році Росія навіть купувала бездимний порох, придуманий нашим ученим, у США.

Похожие вопросы