ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА. ЗАРАНИЕ СПАСИБО.
пройти тест за новелою в. винниченка «момент» 1 якої пори року відбувалися події у творі? а) весною; б) зимою; в) влітку; г) восени. 2 головного героя твору мав перевести через кордон: а) павло; б) петро; в) семен; г) василь. 3 кого побачив головний персонаж у повітці? а) стареньку бабусю; б) панну; в) полкового офіцера; г) прикордонника. 4 що автор твору дав перед дорогою «городській панні»? а) ікону; б) хустину; в) хліба окраєць; г) револьвер. 5 «а ( … )присовувався все ближче і ближче. темна стіна його тупо, мовчки дивилась на нас…» про що йде мова у тексті? а) ліс; б) океан; в) замок; г) дощ. 6 які художні засоби вжито у реченні: «дорога наша стояла порожньою і далеко там вливалась, наче бура річечка, в зелене море хлібів»? а) гіперболу, епітет, літоту; б) порівняння, метафору, епітет; в) гіперболу, порівняння, метафору; г) епітет, літоту, порівняння. 7 панна попросила свого подорожного, щоб, якщо її вб’ють, він написав її рідним так: «мусю вбито на кордоні. вмерла так, як вмирають ті, що…» продовжіть репліку. 8 за ким спостерігали подорожні, милуючись природою степу? 9 який птах був на обох прикордонних стовпах? 10 перетнувши кордон, муся запропонувала коханому… 11 який художній засіб автор використав у фразі: « …дивилась на мене великими благаючими очима підстреленої лані»? 12 чому новела має назву «момент»?
Ответы
Відповідь: 1А, 2В, 3Б, 4Г, 5А, 6Б, 7 (люблять життя), 8 (кузьки, пташки, метелики), 9 орел,
1. Якої пори року відбувалися події у творі? а) весною; цитата: "Було це навесні. Ви ще пам'ятаєте, що то таке весна? Пам'ятаєте небо, синє, глибоке, далеке!"
2. Головного героя твору мав перевести через кордон: в) Семен; цитата: "А я, мої панове, їхав з моїм контрабандистом Семеном Пустуном до кордону".
3. Кого побачив головний персонаж у повітці? б) панну; цитата: "Одчинивши двері, я ступив до неї... і від несподіванки закам'янів: на розкиданій соломі, якраз проти дверей сиділа... — уявіть собі!.. — сиділа панна".
4. Що автор твору дав перед дорогою «городській панні»? г) револьвер. цитата: "Я вийняв револьвер і дав їй".
5. «а (ЛІС)присовувався все ближче і ближче. Темна стіна його тупо, мовчки дивилась на нас…» про що йде мова у тексті? а) ліс;
6. Які художні засоби вжито у реченні: «Дорога наша стояла порожньою і далеко там вливалась, наче бура річечка, в зелене море хлібів»? б) порівняння, метафору, епітет; ( дорога,наче річечка - порівняння, дорога вливалась(метафора), зелене море хлібів (епітет)
7. Панна попросила свого подорожного, щоб, якщо її вб’ють, він написав її рідним так: «Мусю вбито на кордоні. Вмерла так, як вмирають ті, що…» продовжіть репліку. "...що люблять життя».
8. За ким спостерігали подорожні, милуючись природою степу? Милуватися у героїв часу не було, але думаю, що мають на увазі цей епізод у творі: "Люблю цих кузьок, пташок, цих маленьких, несвідомих протестантів проти лицемір'я старшого брата свого — людини.... Ми з Мусею дивились на їх, а вони літали, повзали круг нас, ці циніки, вилізали парами, сплетені коханням, нам на коліна, сідали на голови".
9. Який птах був на обох прикордонних стовпах? цитата: "Два стовпи - один проти другого, один наш - великий, незграбний; другий, з того боку, - менший; обидва - з орлами, обидва - рябі"
10. Перетнувши кордон, Муся запропонувала коханому… попрощатися і ніколи не шукати один одного.
11. Який художній засіб автор використав у фразі: « …дивилась на мене великими благаючими очима підстреленої лані»? епітет
12. Чому новела має назву «момент»? Тому що Муся вважає, що кохання героїв - це лише момент.
Пояснення: