Предмет: Право, автор: savelivaktoria

Ситуація 2.

Юсуф був заарештований поліцією у сусідній країні, яка є членом Європейського Союзу. Оскільки у нього були проблеми з документами, суд цієї країни вирішив, що цей громадянин має бути депортований у країну походження. Юсуф намагається оскаржити рішення суду. Він стверджує, що належить до етнічної меншини, яка піддається дискримінації в країні його походження, і якщо його туди повернуть, то, скоріш за все, до нього будуть застосовані тортури або він взагалі буде вбитий.

??? Чи може Юсуф звернутися до Європейського Суду з прав людини зі скаргою на сусідню країну за рішення вислати/депортувати його до країни походження? На яку статтю (статті) Європейської конвенції з прав людини (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) він може посилатись у своїй скарзі? Чи може він скаржитися на країну свого походження? Думку обґрунтуйте.

Ситуація 3

У 2015 році Тамара, громадянка України, подала позов щодо розірвання шлюбу, в якому вона перебувала 14 років з громадянином іншої держави. Її чоловік щодо розірвання шлюбу заперечень не має, але суд розгляд справи і винесення рішення відкладав з різних причин загальним терміном більше ніж на рік. Тамара хотіла підтримувати контакти зі своїми дітьми, народженими у шлюбі, але законодавство цієї країни забороняє їй це, поки не завершиться процедура розірвання шлюбу.

??? Чи наявне в цій ситуації порушення прав людини? На яку статтю Свропейської конвенції з прав людини (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) може спиратися Тамара, щоб оскаржити цю ситуацію?​

Ответы

Автор ответа: Katerinaaaxwq07
1
Ситуація 2:
Юсуф може звернутися до Європейського Суду з прав людини зі скаргою щодо рішення суду сусідньої країни вислати його до країни походження. У цьому випадку, Юсуф може посилатися на статтю 3 Європейської конвенції з прав людини (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), яка забороняє піддавати осіб катуванню або нелюдському або принижуючому поводженню. Якщо він може довести, що його висилка може призвести до такого обходу, суд може вирішити відкликати рішення про депортацію.

Щодо скарги на країну походження, Юсуф також може подати скаргу до Європейського Суду з прав людини, якщо він вважає, що його права були порушені в результаті повернення до країни походження. Проте, відповідність цій скарзі буде визначатися окремою процедурою.

Ситуація 3:
В ситуації Тамари може бути порушення прав людини згідно зі статтею 8 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує право на приватне та сімейне життя. Заборона Тамарі підтримувати контакти зі своїми дітьми до завершення процедури розірвання шлюбу може порушувати це право.

Тамара може спиратися на статтю 8 і звертатися до Європейського Суду з прав людини з скаргою на цю ситуацію, стверджуючи, що її право на приватне та сімейне життя було порушено. Суд може розглянути справу та винести рішення відносно порушення прав Тамари у контексті її сімейних відносин та прав дітей.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: nikita164000
4. Випишіть прийменники Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та Інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних технологій. Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховує для дітей. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту. А надання переваги віртуальному світові перед реальним справляє негативний уплив на психіку і здоров'я дитини, зокрема, може погіршити зір, поставу, порушити сон, викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку. За даними Центру цифрових технологій майбутнього, 25% дорослих стурбовані тим, що їхні діти проводять в Інтернеті забагато часу, 53 % вважають кіберзлочинність реальною загрозою, а 63 % висловлюють схвильованість через спілкування ÏXHIX дітей У віртуальних співтовариствах, що лякають сучасних батьків так само, як попередні покоління бачили загрозу в негативному впливі «вулиці» на дітей. При цьому 46 % користувачів усесвітньої мережі, які належать до молодіжної аудиторії, особисто зустрічалися зі своїми віртуальними знайомими. Для когось Інтернет може бути єдиним джерелом спілкування, але варто враховувати те, що віртуальна реальність ніколи не замінить гармонійних взаємин і повноцінного спілкування між людьми (С. Максименко).​
Предмет: Физика, автор: andrijsemenakov
Предмет: Биология, автор: leylamazhitova