Завдання на фото
Треба дуже срочно
Дам 50 балов
Ответы
Ответ:
1. Матеріал - це речовина, предмет, які застосовуються для виготовлення чогось. Речовина - те, з чого складаються тіла.
2. Речовини відрізняються агрегатним станом та будовою
3. Атом - дрібна неподільна частка речовини. Молекула - найдрібніша частка речовини (наприклад, хімічної сполуки), що визначає хімічні властивості цієї речовини.
4. Проста речовина - це речовина, утворена атомами одного і того ж хімічного елемента (H2, натрій Na, фосфор P, алюміній Al). Складна речовина - це речовина, утворена атомами різних хімічних елементів (вода H 2 O, вуглекислий газ CO2, сірчана кислота H2SO4, глюкоза C6H12O6).
5. Атоми складаються з ядра та електронів (точніше, електронної «хмари»). Ядро атома складається з протонів та нейтронів. Кількість нейтронів у ядрі може бути різною: від нуля до кількох десятків.
6. Атоми мають потужне ядро, що складається з протонів і нейтронів, навколо якого в порожньому просторі рухаються електрони. Нуклони – це частинки, які є основними складовими атомного ядра. До нуклонів належать протони та нейтрони.
7. Позитивно заряджені іони також утворюються при приєднанні протона (позитивно зарядженого ядра атома водню). Прикладом є молекулярний іон водню, іон амонію, онієві сполуки. Негативно заряджені іони утворюються внаслідок приєднання електрона до атома чи молекули.
Объяснение:
Відповідь:
1)Що означають терміни «матерія»? «речовина»?
Речовина́ — вид матерії, яка характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо).
2)чим відрізняється одна речовина від іншої
Кожна речовина має свої специфічні властивості, тобто ознаки, які визначають її індивідуальність і дають змогу відрізнити її від інших речовин. Ознаки, за якими різні речовини подібні між собою або відрізняються одна від одної, називаються властивостями речовин. Розрізняють фізичні й хімічні властивості речовин.
3)Що являє собою атом? молекула?
1) Атом - це найменша частинка хімічного елемента, яка має характерні властивості цього елемента. Він складається з ядра, яке містить протони та нейтрони, і електронного оболонки, в якій розташовані електрони.
2) Молекула це група атомів, які з'єднані - між собою хімічними зв'язками. Молекули можуть складатися з атомів одного елемента (наприклад, кисень 02) або з атомів різних елементів (наприклад, вода - Н2О).
4)Поясніть, які речовини називають простими, а які - складними? Наведіть приклади.
ПРОСТІ РЕЧОВИНИ утворені атомами одного хімічного елемента.
Приклади простих речовин: кисень, водень, азот, озон, залізо, графіт, алюміній, сірка.
СКЛАДНІ РЕЧОВИНИ утворені з атомів двох і більше хімічних елементів. Атоми різних хімічних елементів здатні сполучатися один з одним у різній кількості та послідовності, тому складних речовин більше, ніж простих.
Приклади складних речовин: вуглекислий газ, вода, метан, пероксид водню, сіль, питна сода, органічні речовини
5)Що ви знаєте про будову атома? про лінійні розміри атомів і молекул?
Атом - електронейтральна частинка, що складається з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів, що рухаються навколо ядра. о, в свою чергу складається з елементарних частинок - протонів і нейтронівлінійні.
Лінійни розміри простих атомів і молекул, які складають близько 10-8 см. Лінійні розміри складних атомів і молекул набагато більші.
6. Якою є внутрішня будова ядра атома? Що таке нуклони?
Атом - електронейтральна частинка, що складається з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів. Ядро атома складається з елементарних частинок: протонів і нейтронів. Протони і нейтрони мають загальну назву нуклони (ядерні частинки).
Нуклон загальна назва протона і нейтрона - частинок, з яких складається ядро атома.Мають відповідні античастинки - антипротон і антинейтрон.
7. Як утворюються позитивні та негативні йони?
Позитивно заряджені йони утворюються з атому, якщо він втрачає певне число електронів. Негативно заряджені йони утворюються з атому, якщо він приєднує певне число електронів. Позитивно заряджені йони називають катіонами, а негативно заряджені аніонами
Пояснення: