Предмет: Химия, автор: ilyamarkevich080136

1.Який об’єм вуглекислого газу(н.у.) виділиться при повному згорянні метанолу масою 12,8г?
2. Який об’єм етину(н.у.) можна одержати взаємодією води з 660г технічного кальцій карбіду, масова частка домішок в якому складає 15%?​

Ответы

Автор ответа: morozovadashynya2803
0

Ответ:

1)Дано :

m ( C2H5OH)-92 г.

________________

V ( CO2) -?

92 г. Х . л

C2H5OH + 3 O2= 2CO2+ 3 H2O

1 моль. 2 моль

×46 г/моль ×22.4 л/моль

=46 г. =44.8 л.

Х=92×44.8

________= 89.6л.

46
2)Дано:

m(CaC2) = 10кг

w(домішок) - 15%

Найти: V(С2Н2) - ?

Визначаємо масу чистого кальцій карбіду в суміші:

w(СаС2) = 100% - 15% = 85% = 0,85

m(СаС2) = 0,85 * 10 = 8,5 кг

Складаємо рівняння реакціі та знаходимо об’єм ацетилену

8,5 кг                     x л                                

CaC2 +2H2O = C2H2 + Ca(OH)2

n = 1 моль          n= 1 моль

M= 64 г/моль    Vm = 22,4 л/моль

m = 64 кг            V= 22,4л

V(С2Н2) = 22,4 * 8,5 : 64 = 2,975 л

Привіт!! Якщо я тобі допомогла, допоможи і мені теж будь ласка!! Нажми на дякую і постав мені 5 звізд буду благодарна гароного дня/вечора!!

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: olegpodow
Предмет: Алгебра, автор: komfi800
Предмет: География, автор: jrudifud
Предмет: Математика, автор: aminailyasova1909