СРОЧНО
зробити 1 вправу
Ответы
Відповідь:
Чому вміст кисню у видихуваному повітрі зменшився?
У повітрі, що вдихає людина, кисню міститься більше, ніж у венозній крові, що надійшла в легеневі капіляри. Тому кисень у результаті дифузії вільно проникає крізь стінки альвеол і капілярів у кров,та здійснюється транспорт кисню від легень до тканин. Здійснюється обміном газів у легенях.
У проміжку між вдихом і видихом наше тіло використовує кисень для кисневого окиснення речовин з метою отримання енергії (синтезу АТФ у великих кількостях). Тому при видиху відсоток вмісту кисню знижується.
- Чому вміст вуглекислого газу у видихуваному повітрі збільшився?
Вуглекислий газ у результаті дифузії проникає із венозної крові в альвеолярне повітря й під час видиху виводиться з організму.
Транспорт вуглекислого газу здійснюється від тканин до легень,що пояснюється обміном газів у легенях. Вуглекислий газ у результаті дифузії проникає із венозної крові в альвеолярне повітря й під час видиху виводиться з організму Під час дихання виводить надлишокСО2 (продукт окислення). Тому вміст вуглекислого газу більше при видиху, ніж при вдиху
- Чому вміст азоту у видихуваному повітрі майже не змінився?
Азот не бере участі у метаболізмі, тому його зміст не змінюється.
Пояснення:
Газообмін у легенях - обмін О2 і СО2 шляхом дифузії між альвеолярним повітрям і венозною кров’ю. Ці процеси відбуваються в альвеолах і найближчих до них бронхіолах.
Отже, у процесі газообміну в легенях венозна кров позбавляється вуглекислого газу й насичується киснем, перетворюючись із венозної в артеріальну.
Газообмін у тканинах - обмін О2 і СО2 шляхом дифузії між артеріальною кров’ю капілярів і тканинною рідиною. Він відбувається у тканинах також внаслідок дифузії.
В артеріальній крові капілярів кров містить більше кисню, ніж тканинна рідина. Тому кисень у результаті дифузії вільно проникає крізь стінки капілярів у рідину, із якої проникає до клітин і одразу вступає в реакції окиснення.
Водночас вуглекислий газ, що при цьому утворюється, у результаті дифузії проникає з клітин у тканинну рідину й далі в кров.
Отже, у процесі газообміну в тканинах артеріальна кров постачає киснем клітини і позбавляє їх від вуглекислого газу, перетворюючись на венозну.
Процеси газообміну у легенях пояснюють збільшення вуглекіслого газу ,зменьшення кисн та не змінювання азоту у видихаваному повітрі.